Pravidla sekce Vesmír

 • Pravidla sekce Vesmír


  Tato část je navržena tak, aby pomohla hráčům komunikovat o všem, co se děje v jejich vesmíru. Zde můžete vyhlásit války, představit své spojenectví, najít obchodní partnery a mluvit o všem, co se děje ve vesmíru. Sekce může být tříděna kliknutím na štítky v popisu vesmíru nebo na štítek ve vlákně. Tímto způsobem můžete snadno uvést seznam všech obchodů, aliancí, lovů nebo válek.


  Štítky, které najdete v této části a co znamenají:


  Headhunt: Někdo hledá Headhuntera nebo nabízí služby Headhuntera

  Moonshot: Někdo hledá výrobu měsíce nebo nabízí nějaké

  Ress-Trade: Někdo chce obchodovat se zdroji, jaké druhy a kolik již často najdete v názvu

  Aliance Intro: Zde se spojenectví představí a obvykle hledá nové hráče

  Alliance Search: Hráč hledá alianci

  War Declaration: Mnoho hráčů nebo aliancí vyhlásilo válku jiné alianci. Platí pro ně některá zvláštní pravidla. Než začnete válku, podívejte se na vysvětlení

  CR-Thread: Zde jsou zveřejňovány CR z války. Nekomentujte je, jsou pouze pro CR. Komentáře by měly být zveřejněny ve Wardeclaration

  Spam: V těchto vláknech můžete spamovat, ale udržujte to v civilu a navzájem se neurážejte

  Misc: Jen obecná řeč o vesmíru, který neodpovídá žádné jiné kategorii

  Board Administrator OGame.cz since 15.12.2018.


 • Co je válka?

  - Válka je, když se dvě nebo více spojenectví zapojí do nepřátelských akcí proti sobě, aby rozhodli, kdo je nejsilnější.

  - Když je válka vyhlášena, začíná okamžitě a o 12 hodin později je zrušeno pravidlo napadání, což znamená, že hráči již nemusí omezovat své útoky na 6 / planetu / den.

  - Pokud nebudou v „CR-Thread“ po dobu 7 dnů přidávány žádné nové příspěvky NEBO „CR-Thread“ bude uzavřeno, válka skončila.  Jak vyhlásit válku:

  Aby bylo možné řádně vyhlásit válku, musí mít vlákno název „[deklarující hráč / aliance] vs. [aliance / aliance]“.

  Válka může být deklarována na více aliancích, ale ne více aliancemi. Pokud chtějí spojenecké aliance vyhlásit válku s aliancí, musí vytvořit samostatná vlákna.

  Upozornění Aliance smí vyhlásit válku pouze deseti dalším aliancím (křídla jsou považována za alianci). To lze provést pomocí deseti různých podprocesů válečných deklarací, jednoho podprocesu deklarace proti deseti aliancím nebo libovolné jejich kombinace, která přidá celkem deset válek. To platí pouze pro aliance vyhlašující válku. To neomezuje počet válek, do kterých může být aliance zapojena. Můžete například nechat dvacet aliancí vyhlásit válku jedné alianci (to nemá vliv na kvótu jediné aliance). Každá válka musí mít vlastní „vlákno CR“.


  Jeden hráč může vyhlásit válku, ale pouze v případě, že nemá alianci. Pokud jsou v alianci pro jednu osobu, musí být před začátkem války rozpuštěna.


  Aliance ani jediný hráč nemůže deklarovat jednoho hráče (i když má tento hráč alianci, jejíž jediným členem je).


  Pro každou válku jsou povolena dvě vlákna: vlákno deklarace a jedno bojové hlášení „CR-Thread“. „Vlákno CR“ je pouze pro hlášení o boji a všechny příspěvky v tomto vlákně, které nemají CR, obdrží upozornění na spam.

  Všechna CR musí dodržovat pravidla Combat Report a měla by být převedena pomocí CR Converters nebo podobných.  Další pokyny

  • Pouze členové válčících aliancí mohou přidávat příspěvky do „vlákna CR“.
  • Špionážní útoky a útoky, kdy není zachycen žádný zdroj a útočník ani obránce neutrpěli žádné ztráty, nejsou platné a budou varováni jako spam.
  • V „vláknech CR“ jsou povoleny útoky IPM (meziplanetární střely).
  • Odkazy na hlášení o boji jsou povoleny, ale nejsou podporovány.
  • Aby byla válka platná, musí být v této části. Archivovaná válečná vlákna (vlákno Deklarace a pouze CR) již nejsou platná.
  • Pokud chce více aliancí bojovat proti sobě, mohou vyhlásit válku s pevnými podmínkami, např. žádné IPM ani cíle, kterých by bylo možné dosáhnout a ukončit válku.
  • Všichni uživatelé, kteří se války zúčastní, musí být pojmenováni podle svých současných bodů v deklaraci. Tabulky všech členů aliance lze snadno najít na těchto dvou stránkách: https://www.mmorpg-stat.eu/ (vyhledejte alianci a klikněte na „další informace“) nebo https://www.war-riders.de/?lang=org (stačí i screenshot připojený pomocí funkce attachment)
  • Pokud hráč opustí jednu z válčících aliancí, bashimit bude na něm aktivní znovu 12 hodin poté, co opustil alianci.


  Existuje pouze jeden formát války, který však lze ukončit několika způsoby:

  • CR-Thread nemá žádné příspěvky po dobu 7 dnů
  • CR-Thread byl uzavřen moderátorem
  • Jedna ze stran války už neexistuje, např. aliance se rozpadla
  • Partyzáni se navzájem dohodli na ukončení války
  • Bylo dosaženo cíle stanoveného deklarantem, např. všechny zničené měsíce, 200 milionů zničených jednotek, změna názvu nepřátelské aliance (v tomto případě může změna jména ukončit válku)

  Výměna jmen obou stran válku nekončí. Aby se válka skončila, musí se aliance úplně rozpustit, ale může se reformovat poté, co válka skončila pod stejným názvem.  Zvláštní pravidlo:


  Pokud je válka deklarována a během prvních 7 dnů není v CR-Thread zveřejněn žádný CR (efektivně 7 dní + 12 hodin kvůli bashrule a skutečnému warstartu), válka končí a deklarační hráč A spojenectví nejsou povoleni vyhlásit na měsíc novou válku v tom vesmíru.

  To platí také v případě, že hlavní hráč aliance ovlivněné tímto pravidlem změní aliance. Zbývající čas warbanu se pak bude vztahovat i na novou alianci.

  Board Administrator OGame.cz since 15.12.2018.