Formy života.

  • Mal by som ohľadne foriem života pár otázok.


    Hráči se mohou svobodně rozhodnout, kterou formu života na svou planetu přidají.


    Teda ak budem chcieť na niektorej svojej planéte mať nejakú formu života ( okrem ľudí, ktorú ak som pochopil správne bude mať automatický každý na každej planéte ), budem musieť posielať lode na hľadanie daných rás extra z každej planéty???


    Bude túto misiu možné vykonávať aj z mesiaca??? alebo len z planéty???


    Budem môcť mať na jednej planéte len 1 rasu, alebo ich budem môcť mať na jednej planéte aj všetky???


    Ak ste niekto na tých skúšobných serveroch, tak ak máte už s tými formami života nejaké skúsenosti, tak uvítal by som, ak by ste sem hodili nejaké informácie. Predsa len by som sa rád o tom dozvedel čo najviac ešte predtým, ako sa to spustí.

    Where other men blindly follow the truth,

    REMEMBER, NOTHING IS TRUE

    Where other men are limited by morality or law,

    REMEMBER, EVERYTHING IS PERMITTED.

  • Ahoj,

    momentálně hraji na test serveru Bermuda. :search:

    Připojit se dá zde: https://lobby-pioneers.ogame.gameforge.com/en_GB/hub


    Bohužel jsem toho moc nestihl udělat, jelikož už třetím dnem pokračují problémy ve hře, kdy blbne ukazování surovin a zároveň mám úplně zablokovanou frontu budov, jelikož prostě zůstala budova seklá na "done" a už se nedokončil proces stavby a nezačala se stavba další. Tudíž čekám se zasekaným účtem, než ho GF zprovozní... Alespoň GF nahodilo blok útoků. Situace se moc nelíbí ani EN hráčům, tak snad se s tím nějak hne.:mob:


    Jinak se zdá, že dnes se opět objevily problémy s přihlášením. :headbanging:


    Jestli tedy bude efektivita OGame po novém updatu vypadat takhle, tak to potěš koště. :lol:


    Každopádně, až se server a můj účet opět zprovozní, pokusím se zodpovědět na co nejvíc otázek. :gamer:


    Z toho co jsem zatím viděl, tak to vypadá, že rasy půjdou levelovat. Dále mají jednotlivé rasy opravdu několik svých vlastních budov a technologií, některé z nich zajímavé více, některé méně. Budete stavět 2 základní budovy, jednu pro obyvatele, druhou pro jídlo. Nenašel jsem zatím žádné další využití obyvatel, krom toho, že vám odemykají další stavby, ale jakmile se dostanu k technologiím, tak předpokládám, že nějaké požadavky na obyvatele budou i tam. Každopádně mi to přijde, že obyvatel bude prostě potřeba jen nějaké konečné množství pro splnění požadavků na stavby a výzkum a tam to končí. :shrug:


    Jestli půjdou rasy mixovat, nevím na 100 %, ale dle mého odhadu nejspíš ne, na planetách máte totiž záložku lifeforms, kde se zobrazují veškeré budovy a technologie vaší rasy a nikde jsem si nevšiml tlačítka, nebo zmínky o tom, že by jich mohlo být na planetě víc. Ale co já vím, třeba to půjde. Budu se tomu dál věnovat a dám vědět. :hmm:


    Howgh! :huntsman:

  • Ďakujem teda za info, a teším sa na ďalšie.

    Where other men blindly follow the truth,

    REMEMBER, NOTHING IS TRUE

    Where other men are limited by morality or law,

    REMEMBER, EVERYTHING IS PERMITTED.

  • Ahoj, pro přiblížení toho, jak bude nový update vypadat nesu screenshoty přímo ze hry. Screenshotnul jsem popisy ras a přehledy budov a výzkumů. Není to přeloženo, ale kdo bude dostatečně odhodlaný, zvládne si poradit. :thumbsup:


    Takto bude vypadat lišta se surovinami a obyvateli:

    Sn-mek-obrazovky-58.png


    Následuje nová stránka "Lifeforms", kde je přehled staveb. Momentálně se na obrázku nezobrazují již postavené budovy, tak jako tomu je při stavbách dolů a továren.

    Sn-mek-obrazovky-43.png


    Také po rozkliknutí ikonky stránky "Lifeforms", nebo prokliku přes tlačítko na stránce výše najdete přehled stromu technologií. Všimněte si, že má celkem 3 úrovně. D8le si také všimněte samostatných front pro stavbu budov a výzkum v rámci "životních forem". Budeme tedy mít po celou dobu hry dva souběžně běžící výzkumy a stavby, nebo se to časem sloučí do jednoho?

    Sn-mek-obrazovky-44.png


    Podívejme se na přehled rasy lidí. Následuje stručný popis, přehled všech staveb a výzkumů. Nutno zmínit, že obyvatele bude možno tvořit ve třech úrovních -- T1, T2 a T3. Předpokládám, že na základě těchto úrovní budou i postaveny nároky na výzkumy. Co se týče cen budov, první budovy jsou nenáročné na suroviny, z počátku se jedná o stovky až tisíce surovin, avšak později je u budov i nárok na obyvatele a tam je požadováno například 20 mln obyvatel. Momentálně mám lvl 4 obytné budovy a celkem 2500 obyvatel. Doufám, že se bude počet škálovat výrazně více s tím, jak budu vylepšovat stavby které poskytují obyvatele a jídlo.


    Sn-mek-obrazovky-39.png


    Sn-mek-obrazovky-40.png

    https://i.postimg.cc/PJqw9zLq/Sn-mek-obrazovky-41.pngSn-mek-obrazovky-41.png

    Sn-mek-obrazovky-42.png


    Následuje rasa Rocktal, zaměřena dle popisu na těžbu:

    Sn-mek-obrazovky-45.png

    Sn-mek-obrazovky-47.pngSn-mek-obrazovky-46.png

    Sn-mek-obrazovky-47.png

    Sn-mek-obrazovky-48.png


    Rasa Mechas se zaměřením na letky:

    Sn-mek-obrazovky-49.png

    Sn-mek-obrazovky-50.png

    Sn-mek-obrazovky-51.png

    Sn-mek-obrazovky-52.png


    A na závěr rasa Kaelesh, průzkumníci:

    Sn-mek-obrazovky-53.png

    Sn-mek-obrazovky-55.png

    Sn-mek-obrazovky-56.png

    Sn-mek-obrazovky-57.png



    Toť vše co mohu nyní poskytnout, bohužel problémy s hrou přetrvávají a na ticket mi nepřišla odpověď. Snad se brzy vše opraví a budu moci přinést více informací. :evilgrin2:

    JA se marne snazim prihlasit uz 2 dny a stale to nejde...

    BORGOVE s tím jsem měl také potíže, ale pravděpodobně to bude součástí nějakého většího problému, jelikož chyby hlásí více lidí. Snad se vše brzy zprovozní.


    EDIT: GF přidal příspěvek se zatím známými problémy s novým updatem, doporučuji zkouknout, pokud plánujete hrát na testovacím serveru. Seznam se rozšiřuje. :vain: Lifeforms - Known Issues


    Howgh! :huntsman:

  • Paráda, aspoň někdo má na to čas :D

    Mějte prosím na paměti, že fórum je místem pro komunikaci, hledání pomoci, poskytování zpětné vazby a socializace. I když můžete být naštvaní, otrávení a zoufalí, můžou tady být i jiní hráči, kteří chtějí zde strávit odpoledne a uvolnit se mimo hru.
    Ogame.cz SMod

  • No vypadá to dobře, už aby to bylo venku. :D

    Dosud je tam spoustů bugů, osobně bych byl rád, kdyby si to ještě měsíc nechali a pořádně to opravili aby to nedopadlo jako poslední velký update

    Mějte prosím na paměti, že fórum je místem pro komunikaci, hledání pomoci, poskytování zpětné vazby a socializace. I když můžete být naštvaní, otrávení a zoufalí, můžou tady být i jiní hráči, kteří chtějí zde strávit odpoledne a uvolnit se mimo hru.
    Ogame.cz SMod

  • I když si to měsíc nechají a pustí to ven, tak počítám že přes měsíc bude ta hra zase blbnout... Minulej update způsobil že polovina hráčů odešla a druhá polovina byla znechucená. Jak tak čtu ty screeny od escapera tak se nemůžu ubránit jedný věci. Před rokem vyšla velice povedená kopie ogame, s novýma loděma, výzkumama, budovama, talentovým stromem, promyšlenýma addonama a frčela na jiným enginu, takže simulace bitvy nebo samotný útoky o 12 kolech s letkama za x desítek triliard trvaly vteřinu. Z tohohle updatu mám pocit že se GF chce trošku předvést a dát ogame to, co ta napodobenina a ještě něco navíc. Bohužel mi to přijde až moc překombinovaný a 2 nový suroviny a přeplácaný novinky ohledně nových budov a výzkumů mi ten dojem trošku kazí. Pokud jsem si chtěl hrát na počet obyvatel a jejich krmení mohl jsem hrát travian nebo divoký kmeny. Ogame bylo tímhle docela jedinečný a skutečně šlo jenom o jednoduchý kombinování 3 surovin. Myslím že tenhle update pošle celý starý dobrý ogame totálně do prdele a bude to prakticky nehratelný. Zároveň nechápu proč se chystá takhle enormní update když pořád ještě nemají fixnutý všechny bugy z toho minulýho updatu co vyšel před více než 2 rokama...


    Můj názor je velice jednoduchej, pokud chce GF tuhle hru udržet, ať si otevřou napodobeninu ogame co začíná na ogame a končí x.net, inspirují se, a přidají to, co uznají za vhodný. To co vyplodili teď je za mě velký špatný...

    "...Undetected, unexpected, wings of glory, tell the story. Aviation, deviation, undetected, stealth perfected..." :oops:


    "Ours, is a cycle of hatred... Alliance is forged and broken... we have paid the price, for sharing this world... and we have forgotten, what makes us strong..."

  • Ahoj, pro přiblížení toho, jak bude nový update vypadat nesu screenshoty přímo ze hry. Screenshotnul jsem popisy ras a přehledy budov a výzkumů. Není to přeloženo, ale kdo bude dostatečně odhodlaný, zvládne si poradit. :thumbsup:

    Máš nějaké další novinky/zjištění po čase užívání? :)

  • https://prnt.sc/HdItGBmXTMmN

    sberatel

    budovy pre sberatele tezba kovu level 19 +38%

    krystal level 15 + 30%

    deuterium level 8 + 16%

    plus este nejake vyskumy

    v podstate formy zivota hladas ako na expedici mas vedle sys znacku

    jedno kolo stoji 5k kovu 2k skla a asi 500 deu poslat muzes tolik hladani kolik mas slotu a na kazdy system jednou a objavujes civilzacie ked nejaku najdes viac krat zvysujes jej level a mnela by byt silnejsi a bonus vyssi asi

    https://prnt.sc/kPumeLsh4Nrs

    Edited 2 times, last by Bezmena ().

  • Ne muzes kombinovat civilizace ale na kazdy planete jen jedna

    priklad 1 planeta lide 2 rocktailove a podobne plus vyskum u rocktailov co je civilzace pre sberatela by mnel poskytovat bonus tezby na vsetky planety ale asi je to bug jde jen na jedny planete uvidime casem

    a vyskum muzes kombinovat nekdo kdo cche silne lode tak si muze vyuzivat vyskum jinej civilzacie ale musi ju objavit takze

    mas rocktailov ses sberatel a muzes mit vyskum tezby aj inich civilzaci ak ich mas objavene to ked das vyskumy budovy na level 30 mas cca 180% vysiu zakladnu tezbu ktomu mas vyskum na posilnenie triedy teda napr sberatel muze s vyskumem level 15 mit +9 % navic tezbu taky se da snizit spotreba cowleru a ich tezba ze budu vic tezit a chtit menej enrgie

  • Ahoj, pro přiblížení toho, jak bude nový update vypadat nesu screenshoty přímo ze hry. Screenshotnul jsem popisy ras a přehledy budov a výzkumů. Není to přeloženo, ale kdo bude dostatečně odhodlaný, zvládne si poradit. :thumbsup:

    Máš nějaké další novinky/zjištění po čase užívání? :)

    Ahoj, hele můj účet je stále zabugovaný, tudíž nehratelný, nelze nic stavět. Nic se od doby, kdy jsem první příspěvek napsal nezměnilo. Doporučoval bych spíš se podívat na test server osobně, nebo se spolehnout na informace od ostatních. Nemám čas a nervy věnovat tomu víc jak jednu šanci, nový účet si kvůli tomu zakládat nebudu. :shrug::lol:

  • ako ozivenie hry to bude ale ak to pride aj styma bugama tak to bude fakt ..... :) ale mam zly pocit ze to hru dost znici pretoze na 3x a viac speed letkach budu lode o dost rychlejsie a mineri zase budu tazit o dost viac ale je to zatim beta test a uvidime ake % sa dostanu ve finale do hry

  • A kde je starý dobrý OGame ? Co tohleto má být ?

    Starým dobrým OGame myslíš ty mrtvý servery s pár velkými účty, co na všechno musí šetřit měsíce a lidem nezbývá než hrát každý měsíc odznovu na nových vesmírech?

    Tohle má potenciál tu hru zhratelnit i v pokročilé fázi

  • Staré dobré ogame je zakopané a nikto nevie kde.

    Nostalgia je krásna vec, ale pokial viem všetko ide dopredu a komu sa nepáči, nech zastaví na mieste.

    Pokrok ho rozdupe do hliny.


    Update ,, formy života " a aplikácia Ogame pre Google Store sú velké kroky s velkým potenciálom, pritiahnút vela čerstvých hráčov, z ktorých možno 20% zostane dlhodobo, ked pochopia hru a budú chciet pochopit. 20% je možno nepresný odhad, ale uvidíme. Kolko nových hráčov objaví túto hru záleží aj na tom, kolko GF investuje do reklamy.

    Týchto nových hráčov fakt nebude zaujímat ,, staré dobré ogame " nejakých dinosaurov z fora.


    Formy života ( lifeforms )

    Ako to funguje popísané bolo, ja iba naznačím, prečo to nemôžu vydat v aktuálnom stave.



    Slingshot Autopilot - technologia, rasa Mecha


    Táto technologia na urovni 15 vráti 4,5% deutéria použitého na odoslanie flotily, naspät majitelovi, pokial flotilu odvolá.

    Na úrovni 30 - vráti 9%.


    Povedzme že má hráč 15 planét a všade má aktivovanú túto technologiu, na lvl 30. ( technologie lifeforms sú ,, nahodené " lokálne na planétach, ale niektoré technologie fungujú globálne s bonusmi pre celý účet. )


    15 planét, lvl 30, hráč pri odvolaní dostane 135% ! deutéria spät.

    Prečo teda nespostavit napríklad 10m recy, celý den ich posielat z g1 do g4, po troch sekundách odvolat? Po pár hodinách budete mat tolko paliva že ho ani tie recy neodvezú.


    Zatial na bermude ( test server ) nefugnuje žiadna stack penalizácia, žiadny ,, strop " technologii ( aspon som si nič také nevšimol ) a tie technologie sú pre superúčty betelu, weznu a japetusu napríklad, lacné.

    Ak to vydajú v tomto stave ... :thumbsup:

    Ale dúfam že nie.

  • Ty sa musíš z rána veľmi nudiť kámo:fatgreengrin: .


    Slingshot Autopilot : je tam chyba ktorú budú musieť opraviť inak budeme stavať len recky :fatgreengrin: .


    Nerozumie ani tomu ako sa takáto za-bugovaná verzia dostane na public test server... je to strašné trošku hamba že po 20 r toto vypustia na public test :D


    Nevadí každopádne súhlasím že je tam šanca že keď dajú peniažky aj do reklamy nepose..ú APP do mobilu prídu aj nový hráči ...možno uvidíme každopádne viac suriek na UNI neznamená viac hráčov ale ešte silnejšie staré účty :evilgrin2: .


    Oblivion