06.12: Verze 9.1.0 - pl2

 • Vážení hráči,


  V pondělí 6. prosince bude ve všech vesmírech vydána verze 9.1.0-pl2.

  Tato verze aktivuje artefakty ve vesmírech s aktivními formami života.


  Aktualizace je rozdělena do dvou fází:

  - 10:00 Servery OGame.org

  - 13:00 další komunity (OGame.pl OGame.cz atd.)


  Váš tým OGame

  Board Administrator OGame.cz since 15.12.2018.

  Edited once, last by Ruda ().

 • Ahoj,


  V rámci řešení problémů, které se objevily po aktualizaci, byly artefakty dočasně deaktivovány.


  Další informace již brzy.

  Board Administrator OGame.cz since 15.12.2018.

 • Ruda

  Changed the title of the thread from “06.12: Verze 9.1.0” to “06.12: Verze 9.1.0 - pl2”.
 • Údržba je nyní dokončena.

  Pokud se někdo setká s problémem, použijte kombinaci kláves Ctrl+Shift+R.

  Pokud se vyskytnou další problémy, kontaktujte nás.

  Board Administrator OGame.cz since 15.12.2018. • OGame – aktualizace artefaktů


  Do rozšíření forem života přichází nová funkce s artefakty. Artefakty dávají hráčům možnost zakoupit si technologie jiných forem života, které skutečně chtějí, namísto náhodného získání technologie. Tato aktualizace také mění způsob, jakým získáš zkušenosti za své formy života, a navíc zavádí denní limit při hledání forem života. Přečti si další informace o změnách v aktualizaci Artefakty.


  Co jsou artefakty?

  Artefakty jsou druhem měny, kterou získáváš za nákup technologií forem života jiných druhů, které lze jinak vybrat pouze náhodně. Pomocí artefaktů můžeš získat přesně ty technologie, které chceš.  Jak získat artefakty

  Artefakty lze nalézt na objevitelských misích, což je další možný výsledek hledání forem života. Artefakty lze nalézt v různém množství, od malých keší až po velké hromady.


  Jak používat artefakty

  Jakmile nalezneš dostatečné množství artefaktů, můžeš je použít k zaplnění prázdného slotu pro vývoj forem života. V nabídce pro výběr technologií najdeš novou funkci pro nákup technologií s artefakty.  Náklady artefaktů na technologie

  Nákup výzkumu na 1. úrovni stojí 200 artefaktů, na 2. úrovni 400 a na 3. úrovni 600.


  Resetování technologií forem života

  Pokud si obnovíš technologie forem života a budeš chtít znovu odemknout konkrétní kombinace, budeš muset utratit artefakty za každý slot stejně jako poprvé.


  Maximální úložiště artefaktů

  Je možné uložit maximálně 3 600 artefaktů. Jakmile dosáhneš tohoto limitu, najdeš v objevitelských misích vždy jen 0 artefaktů. Tento limit je však možné překročit, pokud najdeš dostatek artefaktů najednou.  Pokud například máš 3 565 artefaktů a během mise objevíš dalších 500, dostaneš plný počet, tedy 4 065/3 600 artefaktů. Jak však bylo vysvětleno, po dosažení (nebo překročení) tohoto limitu již žádné další artefakty nenajdeš. To má zajistit, že při objevu nikdy nebudeš tratit.
  Změny ve vyhledávání forem života

  Aktualizace artefaktů přináší několik změn v tom, kolik zkušeností je potřeba k získání úrovně forem života a kolik objevitelských misí je možné denně zahájit při hledání forem života (a artefaktů). Následující text se těmito změnami podrobně zabývá.


  Změny zkušeností s formami života a bonusů

  Zkušenosti, které v současné době potřebuješ, se exponenciálně zvyšují s každou úrovní, takže je velmi časově náročné dosáhnout úrovně po prvních třech nebo čtyřech úrovních. Abychom hráčům poskytli lepší zážitek a pocit růstu, upravili jsme tuto křivku tak, aby bylo snazší odemknout vyšší úrovně s formami života. Bonus za přidruženou formu života byl snížen z 1 % na 0,1 %. Počet zkušeností, které získáš za znovuobjevení známých forem života, zůstává stejný. Již získané zkušenosti v podobě forem života budou převedeny do nového systému a nebudou ztraceny.


  Zde je tabulka nových hodnot:


  Cílová úroveň

  Požadované XP

  % Bonus

  1

  900

  0,1 %

  2

  1 800

  0,2 %

  3

  2 700

  0,3 %

  4

  3 600

  0,4 %

  5

  4 500

  0,5 %

  6

  5 400

  0,6 %

  7

  6 300

  0,7 %

  8

  7 200

  0,8 %

  9

  8 100

  0,9 %

  10

  9 000

  1,0 %

  11

  9 900

  1,1 %

  12

  10 800

  1,2 %

  13

  11 700

  1,3 %  Maximální bonus k úrovni forem života

  Kromě optimalizace hodnot zkušeností a bonusů jsme také provedli další změnu, a to zavedení stropu úrovně forem života na 100 (a tedy maximálně 10 % bonusu). Stále budeš moci pokračovat v objevování forem života pro tabulku s nejvyšším skóre Objevování forem života, ale za tato dobrodružství už nezískáš žádné zkušenosti.  Artefakty pro předchozí mise

  Vzhledem k tomu, že aktualizace forem života je na řadě serverů dostupná již delší dobu a mnoho hráčů má za sebou velké množství objevitelských misí, budeme na těchto serverech rozdávat artefakty zpětně. Počet artefaktů, které hráči obdrží, bude záviset na počtu odlétaných misí. Každá mise bude mít hodnotu 8 artefaktů, přičemž maximální částka je 7 200 vynásobená počtem planet, které hráč vlastní. To by mělo zajistit, aby hráči mohli teoreticky kompletně přestavět každou ze svých planet pomocí artefaktů. Za případné další lety nad tento limit se neposkytuje žádná „kompenzace“.


  Limity objevitelských misí

  Další změnou, kterou zavádíme s aktualizací artefaktů, je, že každý den budeš mít 50 misí na hledání forem života a artefaktů. Každý den obdržíš 50 misí, ale jejich platnost nevyprší, takže nemusíš každý den létat 50 misí a můžeš si je uložit na později.


  Pravidla pro servery, kde je již aktivní rozšíření Formy života:


  Vzhledem k tomu, že někteří hráči již zahájili spoustu objevitelských misí při pátrání po formách života, platí na těchto serverech zvláštní pravidlo pro určení počtu misí, které budou k dispozici při spuštění aktualizace, a to na základě počtu misí odletěných hráčem s největším počtem misí. Hráčům, kteří již mise absolvovali, bude tento počet misí připsán. Pravidla jsou následující:

  • Hráč s největším počtem misí na serveru určuje maximum pro všechny ostatní hráče (např. 3 000 odlétaných misí).
  • Každému hráči, který již odletěl mise, se od tohoto maxima odečtou, například pokud hráč A před aktualizací odletěl 200 misí, může ještě odletět 2800 misí. Protože se počet misí zvyšuje o 50 denně a v tomto příkladu je počet misí 3 000, má nyní hráč A k dispozici 3 050 misí.

  Jako vždy se těšíme na vaše názory na aktualizaci na OGame fóru nebo na našem oficiálním Discordu.


  OGame tým

  Edited once, last by kruszynka ().