Posts by EscaperCZ

Ahoj, pro přiblížení toho, jak bude nový update vypadat nesu screenshoty přímo ze hry. Screenshotnul jsem popisy ras a přehledy budov a výzkumů. Není to přeloženo, ale kdo bude dostatečně odhodlaný, zvládne si poradit. :thumbsup:

Máš nějaké další novinky/zjištění po čase užívání? :)

Ahoj, hele můj účet je stále zabugovaný, tudíž nehratelný, nelze nic stavět. Nic se od doby, kdy jsem první příspěvek napsal nezměnilo. Doporučoval bych spíš se podívat na test server osobně, nebo se spolehnout na informace od ostatních. Nemám čas a nervy věnovat tomu víc jak jednu šanci, nový účet si kvůli tomu zakládat nebudu. :shrug::lol:

Ahoj, pro přiblížení toho, jak bude nový update vypadat nesu screenshoty přímo ze hry. Screenshotnul jsem popisy ras a přehledy budov a výzkumů. Není to přeloženo, ale kdo bude dostatečně odhodlaný, zvládne si poradit. :thumbsup:

Takto bude vypadat lišta se surovinami a obyvateli:

Sn-mek-obrazovky-58.png

Následuje nová stránka "Lifeforms", kde je přehled staveb. Momentálně se na obrázku nezobrazují již postavené budovy, tak jako tomu je při stavbách dolů a továren.

Sn-mek-obrazovky-43.png

Také po rozkliknutí ikonky stránky "Lifeforms", nebo prokliku přes tlačítko na stránce výše najdete přehled stromu technologií. Všimněte si, že má celkem 3 úrovně. D8le si také všimněte samostatných front pro stavbu budov a výzkum v rámci "životních forem". Budeme tedy mít po celou dobu hry dva souběžně běžící výzkumy a stavby, nebo se to časem sloučí do jednoho?

Sn-mek-obrazovky-44.png

Podívejme se na přehled rasy lidí. Následuje stručný popis, přehled všech staveb a výzkumů. Nutno zmínit, že obyvatele bude možno tvořit ve třech úrovních -- T1, T2 a T3. Předpokládám, že na základě těchto úrovní budou i postaveny nároky na výzkumy. Co se týče cen budov, první budovy jsou nenáročné na suroviny, z počátku se jedná o stovky až tisíce surovin, avšak později je u budov i nárok na obyvatele a tam je požadováno například 20 mln obyvatel. Momentálně mám lvl 4 obytné budovy a celkem 2500 obyvatel. Doufám, že se bude počet škálovat výrazně více s tím, jak budu vylepšovat stavby které poskytují obyvatele a jídlo.

Sn-mek-obrazovky-39.png

Sn-mek-obrazovky-40.png

https://i.postimg.cc/PJqw9zLq/Sn-mek-obrazovky-41.pngSn-mek-obrazovky-41.png

Sn-mek-obrazovky-42.png

Následuje rasa Rocktal, zaměřena dle popisu na těžbu:

Sn-mek-obrazovky-45.png

Sn-mek-obrazovky-47.pngSn-mek-obrazovky-46.png

Sn-mek-obrazovky-47.png

Sn-mek-obrazovky-48.png

Rasa Mechas se zaměřením na letky:

Sn-mek-obrazovky-49.png

Sn-mek-obrazovky-50.png

Sn-mek-obrazovky-51.png

Sn-mek-obrazovky-52.png

A na závěr rasa Kaelesh, průzkumníci:

Sn-mek-obrazovky-53.png

Sn-mek-obrazovky-55.png

Sn-mek-obrazovky-56.png

Sn-mek-obrazovky-57.png

Toť vše co mohu nyní poskytnout, bohužel problémy s hrou přetrvávají a na ticket mi nepřišla odpověď. Snad se brzy vše opraví a budu moci přinést více informací. :evilgrin2:

JA se marne snazim prihlasit uz 2 dny a stale to nejde...

BORGOVE s tím jsem měl také potíže, ale pravděpodobně to bude součástí nějakého většího problému, jelikož chyby hlásí více lidí. Snad se vše brzy zprovozní.

EDIT: GF přidal příspěvek se zatím známými problémy s novým updatem, doporučuji zkouknout, pokud plánujete hrát na testovacím serveru. Seznam se rozšiřuje. :vain: Lifeforms - Known Issues

Howgh! :huntsman:

Ahoj,

momentálně hraji na test serveru Bermuda. :search:

Připojit se dá zde: https://lobby-pioneers.ogame.gameforge.com/en_GB/hub

Bohužel jsem toho moc nestihl udělat, jelikož už třetím dnem pokračují problémy ve hře, kdy blbne ukazování surovin a zároveň mám úplně zablokovanou frontu budov, jelikož prostě zůstala budova seklá na "done" a už se nedokončil proces stavby a nezačala se stavba další. Tudíž čekám se zasekaným účtem, než ho GF zprovozní... Alespoň GF nahodilo blok útoků. Situace se moc nelíbí ani EN hráčům, tak snad se s tím nějak hne.:mob:

Jinak se zdá, že dnes se opět objevily problémy s přihlášením. :headbanging:

Jestli tedy bude efektivita OGame po novém updatu vypadat takhle, tak to potěš koště. :lol:

Každopádně, až se server a můj účet opět zprovozní, pokusím se zodpovědět na co nejvíc otázek. :gamer:

Z toho co jsem zatím viděl, tak to vypadá, že rasy půjdou levelovat. Dále mají jednotlivé rasy opravdu několik svých vlastních budov a technologií, některé z nich zajímavé více, některé méně. Budete stavět 2 základní budovy, jednu pro obyvatele, druhou pro jídlo. Nenašel jsem zatím žádné další využití obyvatel, krom toho, že vám odemykají další stavby, ale jakmile se dostanu k technologiím, tak předpokládám, že nějaké požadavky na obyvatele budou i tam. Každopádně mi to přijde, že obyvatel bude prostě potřeba jen nějaké konečné množství pro splnění požadavků na stavby a výzkum a tam to končí. :shrug:

Jestli půjdou rasy mixovat, nevím na 100 %, ale dle mého odhadu nejspíš ne, na planetách máte totiž záložku lifeforms, kde se zobrazují veškeré budovy a technologie vaší rasy a nikde jsem si nevšiml tlačítka, nebo zmínky o tom, že by jich mohlo být na planetě víc. Ale co já vím, třeba to půjde. Budu se tomu dál věnovat a dám vědět. :hmm:

čo že si sa tak rozhodol vrátiť k og??? keď sa pamätám tak si definitívne končil :D ( viem že og sa nedá len tak zavesiť na klinec :D aj keď sa snažíš, aj tak sa stale vrátiš ) K boju samozrejme Gratulujem.

Hele, člověk si říká, jak už to nechce nikdy nolifeřit, že se k tomu nikdy nevrátí a tak. No pak jsem uviděl co vše se změnilo, tak jsem to prostě musel, po pěti letech asi, zase zkusit. :blackeye:

Díky za gratulace, příště snad ještě líp. :thumbsup:

No co k tomuhle říct...

V první řadě jde o můj osobní rekord, co se škod v bitvě 1v1 týče. :bday:

Na druhou stranu z rekordů by měl mít člověk radost, každopádně já měl o tohoto útoku stažený půlky tak moc, že by se s nima daly štípat traverzy. :flexmuscles: Proč?

Tak prvním faktorem, jak říkám, byl potenciál bitvy být už docela velkou záležitostí. No a druhý faktor?

Tady náš Czar Alpha včera rozmrazil z (v) na (bo) a já si toho při hledání cílů nemohl nevšimnout... ale! :golly:

Po rychlém skenu a simulaci mi vyšlo, že bitvu dávám ziskově úplně s přehledem, ale mělo to jeden háček.

Letíme do 3. galaxie, kde ještě nemám moon a zároveň je potřeba poslat 35 k popelnic, přičemž u letky mi jich seděla sotva polovička.

Nu což, říkám si, návrat ztrát z jedné vlny popelnic + rozparovačů dostanu, když mi zbytek někdo sebere, tak se z toho nepodělám.

Přeposlal jsem si tankovačky, aby moje lodě měly co žrát po cestě a vyletěl jsem.

Aktivita nikde nic, atmosféra tak hustá, že by se dala krájet....

A pak přišla bitva.

Czar Alpha sundán o z celkového 49 místa na místo 90 a v military pokles na místo 108.

Přišel tedy v podstatě o většinou všeho co mělo motor a umělo lítat.

Následovaly 3 raidy pro zbylé surky na moonu, a na druhou otočku jsem si už jen v klidu vytěžil zbytek trosek a byl jsem happy, že ta akce byla i zisková. :vain:

Dnes ráno jsem ho zkontroloval a byl zase v mrazáku, takže mu místo rychlé obnovy přeji alespoň příjemný pobyt v mrazu. :shrug:

A nyní k hlavní události dnešního odpoledne:

Dne 10-04-2022 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:

útočník EscaperIsBack [BSGO]

Těžký stíhač 12.486

Křižník 22.732

Bitevní loď 6.869

Bitevní křižník 5.172

Bombardér 1.999

Ničitel 2.000

Reaper 3.000

Lehký stíhač 101.238

Malý transportér 15.000

Obránce Czar Alpha

Malý transportér 10.916

Velký transportér 8.882

Lehký stíhač 75.446

Těžký stíhač 3.156

Křižník 14.592

Bitevní loď 922

Recyklátor 21.019

Špionážní sonda 7.562

Bombardér 593

Ničitel 170

Bitevní křižník 2.520

Reaper 189

Pathfinder 1.766

Po bitvě ...

Těžký stíhač 8.122 ( -4.364 )

Křižník 21.255 ( -1.477 )

Bitevní loď 6.836 ( -33 )

Bitevní křižník 5.159 ( -13 )

Bombardér 1.999 ( -0 )

Ničitel 2.000 ( -0 )

Reaper 3.000 ( -0 )

Lehký stíhač 45.707 ( -55.531 )

Malý transportér 6.808 ( -8.192 )

Obránce Czar Alpha

Zničen!

Útočník vyhrál bitvu!

Útočník získal:

73.820.216 Kov, 16.383.474 Krystaly a 27.019.191 Deuterium

19.357.335 Kov, 4.095.868 Krystaly a 6.754.797 Deuterium

4.871.333 Kov, 1.023.967 Krystaly a 1.688.700 Deuterium

1.249.833 Kov, 255.992 Krystaly a 422.175 Deuterium

Útočník ztratil celkem 344.450.000 surovin.

Obránce ztratil celkem 1.721.790.000 surovin.

Na těchto souřadnicích se vznáší 750.082.200 kovu a 404.752.200 krystalů.

Útočník získal celkem 156.942.881 surovin.

Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.

Trosky vytěžené útočníkem(ky):

31.176.846 Kov a 16.823.153 Krystaly

281.502.000 Kov a 281.502.000 Krystaly

13.968.000 Kov a 13.968.000 Krystaly

2.628.000 Kov a 2.628.000 Krystaly

420.807.354 Kov a 89.831.047 Krystaly

Útočník(ci) vytěžil(i) celkem:

750.082.200 Kov a 404.752.200 Krystaly

Shrnutí zisku / ztrát:

Útočník(ci) celkem

Kov: 608.804.917

Krystaly: 325.786.501

Deuterium: 24.293.863

Útočník(ci) získal(i) 958.885.281 surovin.

Obránce(i) celkem

Kov: -1.108.859.717

Krystaly: -595.613.301

Deuterium: -174.259.863

Obránce(i) ztratil(i) celkem 1.878.732.881 surovin.

Běží na OGotcha BZ Convertor 4.3.2

Rychlý sken sousedů, proběhlo objevení této krásné letky, simulace a následný boj.

Vše vytěženo a následně 3x vyraidováno, obránce se lognul 20 minut po útoku.

Přeji mu rychlou obnovu a hodně štěstí do další hry. :thumbsup:

Dne 03-04-2022 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:

Těžký stíhač 2.469

Křižník 17.230

Bitevní loď 5.320

Bitevní křižník 2.669

Ničitel 1.000

Reaper 2.000

Lehký stíhač 51.124

Malý transportér 11.050

Obránce Tutin [Hunt]

Velký transportér 1.603

Lehký stíhač 8.533

Těžký stíhač 1

Křižník 3.636

Bitevní loď 2.777

Recyklátor 4.418

Bombardér 148

Ničitel 20

Bitevní křižník 1.751

Po bitvě ...

Těžký stíhač 2.115 ( -354 )

Křižník 16.718 ( -512 )

Bitevní loď 5.319 ( -1 )

Bitevní křižník 2.669 ( -0 )

Ničitel 1.000 ( -0 )

Reaper 2.000 ( -0 )

Lehký stíhač 40.506 ( -10.618 )

Malý transportér 8.748 ( -2.302 )

Obránce Tutin [Hunt]

Zničen!

Útočník vyhrál bitvu!

Útočník získal:

40.401.548 Kov, 45.770.220 Krystaly a 10.231.837 Deuterium

10.100.387 Kov, 11.442.555 Krystaly a 2.557.959 Deuterium

2.525.097 Kov, 2.860.639 Krystaly a 639.490 Deuterium

631.274 Kov, 715.160 Krystaly a 159.873 Deuterium

Útočník ztratil celkem 70.128.000 surovin.

Obránce ztratil celkem 569.621.000 surovin.

Na těchto souřadnicích se vznáší 232.251.000 kovu a 124.054.200 krystalů.

Útočník získal celkem 128.036.039 surovin.

Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.

20.858.963 Kov a 11.141.036 Krystaly

211.392.037 Kov a 112.913.164 Krystaly

232.251.000 Kov a 124.054.200 Krystaly

Shrnutí zisku / ztrát:

Útočník(ci) celkem

Kov: 237.042.306

Krystaly: 164.605.774

Deuterium: 12.565.159

Útočník(ci) získal(i) 414.213.239 surovin.

Obránce(i) celkem

Kov: -391.876.306

Krystaly: -247.298.574

Deuterium: -58.482.159

Obránce(i) ztratil(i) celkem 697.657.039 surovin.

Ahoj všem,

nesu Vám nový příspěvek, tentokráte o tom, jak nedělat sestřel měsíce. Do BZ tohle nedávám a to už jen z toho důvodu, že se vlastně o bitvu nejedná.

To si takhle člověk jde na přednášku do školy. Pošle farmy, klídek, nikde nic. Vrátíte se domů a podíváte se na souhrn farmy, nic hrozného, odklikáte nepřečtené zprávy.

V tom jsem si všiml zprávy v sekci Ostatní, která neseděla k tomu všemu, co jsem dnes dělal:

Letka z měsíce Sovereign Archer přistála na měsíci tvé planety.

Malé otřesy na měsíci symbolizují neúspěšný útok na jeho strukturu. Najednou otřesy ustanou. Prostorem otřese ohromná exploze. Útočící letka zmizí z obrazovky radaru. Něco se muselo pokazit.

Šance měsíce na zničení: 58.57 % a šance HS na zničení: 46 %

Říkám si, že to je divné, že by na mě poslal sestřel měsíce, a já si toho nevšiml, ale budiž. Navíc jsem hledal trosky a ty nikde, pryč v nedohlednu a Sovereign Archer v mrazáku.

No to už mi přišlo trochu divné, hlavně když jsem si všiml, že dropnul o tři místa. Kouknu tedy do tabulek a co nevidím. Sovereign Archer propadl o 19 míst v letce, na 1.177.827 bodů. Projdu tedy znovu bitevní zprávy a v tu chvíli si všimnu nenápadné bitvičky, 0 ztrát na obou stranách na mém měsíci. Kouknu a tam tohle:

Dne 30-03-2022 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:

útočník Sovereign Archer

Lehký stíhač 41.858

Těžký stíhač 13.554

Křižník 12.329

Bitevní loď 4.000

Bitevní křižník 3.511

Bombardér 1.446

Ničitel 1.815

Hvězda smrti 70

Reaper 786

Pathfinder 2.871

Malý transportér 17.483

Velký transportér 14.459

Obránce EscaperIsBack [BSGO]

Po bitvě ...

útočník Sovereign Archer

Zničen!:troll:

Obránce EscaperIsBack [BSGO]

Měsíc nebyl zničen! :modo::lol:

Útočník prokaučoval bitvu!

Útočník získal:

0 Kov, 0 Krystaly a 0 Deuterium

Útočník ztratil celkem 2.714.164.000 surovin.

Obránce ztratil celkem 0 surovin.

Na těchto souřadnicích se vznáší 0 kovu a 0 krystalů.

Útočník získal celkem 0 surovin.

Ve výsledku tedy Sovereign Archer ztratil cca 2.714.164.000 v letkách.

A takhle milé děti.

Takhle mizí letky do neznáma. :search:

Člověk si říká, jestli už by pro něj nebylo jednodušší to poslat na expedici a nechat si to sežrat černou dírou. Aspoň by tím neobtěžoval sousedy.

Sovereign Archer mi opakovaně s oblibou raketuje obrany na planetách do nuly, čímž mě pěkně vytáčí, takže jemu rychlou obnovu přeji snad jen z toho důvodu, abych ho konečně mohl sestřelit já a ne můj měsíc. :spiteful::vain:

Ahoj, gratuluji k sestřelu a pro příště ti doporučuji využívat lepšího translatoru. :thumbsup: Rozhodně to zlepší zážitek ze čtení postů jak nám, tak ulehčí komunikaci tobě. :gamer:

Zkus například tenhle, využívá strojového učení a funguje dost dobře i pro češtinu. Ověřeno. :sixstars:

:arrow:DeepL Translator

Obránci rychlou obnovu a užij zisku :vain:

PS: Překladač rovnou zkus na tomhle postu. :search:/Try the translator on this post. :search:

Jak na FleetSave (FS)?

Překlad z originálu Fleetsaving (version 2)

Autor originálu: Safira

Toto je průvodce pro začátečníky i profesionály této hry. Je rozdělen na různé způsoby FS. Každý způsob FS začíná jednoduchými věcmi pro nováčky a ke konci se stává pokročilejším.

Obsah:

Poznámky před čtením

Úvod

Těžba

Rozmístění

Kolonizování

Expedice

APP Obrana

Útok

Špionáž

Další tipy a triky

Poznámky před čtením

- Pokud jste se právě připojili k úplně novému vesmíru (prvních 7 dní po otevření), měli byste si přečíst kapitolu 5, pak 1 a 2.

- Pokud je vesmír starší než 7 dní, ale dost mladý na to, aby tam nebyly žádné měsíce, přečtěte si také kapitoly 6 a 7.

- Jediné skutečné FS, které fungují v delších termínech, jsou v kapitolách 1, 2 a 3.

- FS v rámci kapitoly 2 je nejbezpečnější FS.

- FS s misemi v rámci kapitol 4, 5, 6, 7 obvykle nikdy nejsou dobrý nápad.

- Kapitola 1 začíná několika velmi základními věcmi – pokud jste nováčci, začněte tam.

- Pokud je váš vesmír jiný než APP, nemusíte číst kapitolu 5.

Úvod

1) Těžba

2) Rozmístění

3) Kolonizace

4) Expedice

5) APP obrana

6) Útok

7) Špionáž

Další tipy

Závěrečné shrnutí:

1) Nejbezpečnější způsob, jak letku poslat na FS, je mezi měsíci prostřednictvím rozmístění.

2) Pokud nemáte měsíc, použijte metodu odvolaného rozmístění.

3) VŽDY načasujte přistání letky PO tom, co očekáváte, že budete online. Nikdy nevíte, kdy vám ujede autobus nebo kdy vám selže budík.

4) Posílejte na FS i svoje suroviny!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sepsáno na základě návodu: Fleetsaving – děkujeme všem, kteří jej dali dohromady.

Také děkuji @Grade Zero a @Son Goku za pomoc s překlepy, gramatikou, screenshoty a opravami; díky také @Francolino a @LionHTB.

Děkuji.

Safira

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Překlad a grafickou úpravu textu zhotovil: EscaperCZ

A pamatujte, NO FS = NO FLEET! :headbanging:

Dále upravil ke dnešku (23.04.2022) Dominastor

Rychlá střelba

Originální text: RapidFIre

Překlad z originálu od BURZUM, Iceman a Terminator_T800

Snažil jsem se napsat tuto novou příručku pro Rychlou střelbu.

Při vší úctě si myslím, že ta současná není dostatečně přehledná a že je v určitých ohledech špatná.

Přečtěte si tedy prosím mou příručku a ohodnoťte ji, pokud si myslíte, že by podle vašeho názoru měla být přidána k těm oficiálním.

Rychlá střelba (RS) umožňuje lodi vystřelit více než jednou v každém kole.

Jedná se o šanci, která závisí na procentech: každá loď v OGame si vybírá svůj cíl náhodně; pokud loď zasáhne cíl, proti kterému má RS, spustí se jako hod kostkou, který nakonec donutí loď vystřelit znovu v tomtéž kole.

I následující cíle budou vybrány náhodně, a pokud loď znovu zasáhne cíl proti které má RS, začne další hod atd. Pokud zasáhne cíl, proti němuž nemá RS, loď zastaví střelbu a kolo pro ni skončí.

Podstatný je druh cíle, respektive typ lodi: nezáleží na tom, zda je zasažená jednotka stejná, do které již bylo stříleno nebo se jedná o jinou loď stejného typu.

Stručně řečeno, RS je míra pravděpodobnosti, s jakou může loď znovu vystřelit, pokud zasáhne určitý cíl.

Neexistuje žádný limit pro to, kolikrát může loď za kolo vystřelit, ale při pohledu na pravděpodobnost opětovné palby si můžete udělat velmi realistickou představu o tom, co se stane.

Procento, které má loď na opětovnou střelbu, je dáno množstvím RS:

V popisu každé lodi, pokud má rychlou palbu, bude následovat druh lodi a číslo.

Pomocí tohoto vzorce můžete zjistit procentuální šanci, že loď znovu vystřelí:

1 - 1 / RS nebo 100 - 100 / RS

Mějte na paměti, že:

Nezáleží na tom, zda je cíl zničen nebo ne: důležité je pouze to, jaký druh cíle je zasažen.

Cíl je vždy vybrán náhodně ze všech dostupných cílů a všech přítomných druhů lodí a obrany.

Jako obecné pravidlo bojového systému platí, že výše poškození, které loď dostala, se počítá až po skončení kola, a teprve po jeho skončení je loď vyřazena z boje.

Proto může v jednom kole 1000 bitevních lodí vystřelit všechno proti jedinému lehkému stíhači, čímž podstatně vyplýtvá svou palbu.

Stejně tak si RS může vybírat stále stejnou loď, protože zničený cíl je odstraněn až po skončení kola.

A teď to nejdůležitější: počet RS v žádném případě neznamená průměrný počet zničených cílů.

Pokud řeknete, že bitevní loď má RS=5 proti špionážním sondám, neznamená to, že zničí v průměru 5 sond.

Vysvětlím to na příkladu:

Bitevní loď má RS5 proti sondám. Pomocí vzorce víme, že pokud stíhač zastřelil sondu, má 80% šanci, že ji zastřelí znovu.

Takže máme naši bitevní loď VS těchto 5 sond:

A B C D E

Podívejme se postupně na každý jednotlivý výstřel bitevní lodi:

1) 100% šance na zásah sondy: sonda a zničena.

2) Nyní má 80% šanci na opětovný výstřel. To se jí podaří. Nyní má však pouze 4/5 šanci na zaměření další sondy. Takže ke zničení další sondy potřebuje ověřit 2 podmínky: za prvé musí znovu vystřelit, za druhé nesmí zasáhnout sondu A. Šance na zaměření další sondy je 80 %. Takže šance na skutečné zničení další sondy je 80 % z 80 %, to znamená 64 % šance na zničení 2 sond v jednom kole.

3) Bitevní loď vystřelí na sondu B, nyní má opět 80% šanci, že znovu vystřelí, ale pouze 3/5 (60 %), že zaměří novou sondu. Pro zničení třetí sondy je třeba splnit následující podmínky: 80 % z toho, že znovu vystřelí poté, co už znovu vystřelila, tedy 80 % z dalších 80 %. Cíl zvolený při druhém zásahu není pro výpočet, zda loď vystřelí potřetí, relevantní. Bitevní loď má 64 % šanci, že znovu vystřelí. Ale aby zničila 3 sondy, je třeba ověřit i další proměnnou: pouze 60 % výstřelů na sondy zničí třetí sondu, takže šance je 60 % z 64 % ---> 38 % šance pro stíhačku zničit 3 sondy v jednom kole.

4) Nyní je k opakovanému výstřelu na stejný cíl potřeba: 80 % z 80 % z 80 % ---> 51 % (procento šance Bitevní lodi na 4 výstřely). Jestliže je docela pravděpodobné, že bitevník vystřelí 4x, musíme tedy dojít k závěru, že aby zničil další sondu, musí zasáhnout buď D, nebo E: 40 %.

Takže k sestřelení čtvrté sondy je třeba, aby se stalo oněch 51 %, a uvnitř toho oněch dalších 40 % ---> 20 % z celkového počtu. Bitevní loď má 20 % šanci zničit 4 sondy v jednom kole.

5) Nyní použijme sondu E: k tomu, aby na ni bylo vystřeleno po páté, je tedy třeba, aby se stalo 4krát těch 80 %, každá pravděpodobnost v té další, takže celková šance je: 40 %. V tomto výsledném procentu je třeba ověřit 20 % zásah sondy E. Vyjde nám 8% šance na zničení 5 sond v jednom kole.

Závěr: podle mé úvahy má Bitevní loď proti 5 sondám pouze 8 % šanci na zničení všech sond. RS=5 tedy neznamená průměrný počet zničených lodí.

Úvahy:

1) Logická úvaha: pokud musíte vystřelit 5krát bez výběru cíle a máte 5 cílů, proč si myslíte, že je všechny zasáhnete?

2) TrashSim (dříve SpeedSim): zkuste simulovat boj Bitevní lodi proti 5 sondám. Vyhraje vůbec někdy v jednom kole? Zkuste si to zde: TrashSim simulátor OGame bitev

Výsledek autora: ve všech simulacích, které jsem provedl, to trvá 2 kola a Bitevní loď musí vystřelit v průměru 8x, aby vyhrála.

3) Bitevní loď proti 30 sondám:

Pokud použijete TrashSim (dříve SpeedSim), uvidíte, že šance na vítězství BL je asi 18 %.

To je pro BL příznivější, protože jelikož je cílů hodně, v prvních kolech je těžké zaměřit stejnou (již zničenou) sondu.

Pokud by RS=5 znamenalo, že Bitevní loď zabije v průměru 5 sond za kolo, měla by být šance na výhru kolem 50 %, ale není tomu tak.

Přehledy šancí na RS dle hodnot:

Přehledy RS jednotlivých lodí a obran:

Lodě

Obrana

Upřímně doufám, že by tento návod mohl do budoucna někomu pomoci.

S pozdravem

BURZUM, Iceman a Terminator_T800

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tabulky hodnot RS pro lodě a obranu, překlad do ČJ a grafickou úpravu připravil: EscaperCZ

Padají hvězdy, něco si přej, říkává se.

A tím pádem i já přeji všem noliferům jako já příjemný večer. :gamer:

Tato bitva není ničím zas až tak extrémně zajímavá, pro mě to byl vlastně tak trochu malý experiment. Hráčská třída generál má jako jednu ze svých schopností opravdu miniaturní šanci na sestřel HS :deathstar: za pomoci jedné malé stíhačky :slightfighter:. To mi nedalo spát a když jsem zmerčil JedMarovu letku, jak si líně vysedává na planetě, žhavil jsem simulátor a motory svých lodiček a vyrazil.

Zajímavé bylo, jak velké rozmezí výsledků mi ukazoval simulátor. V normálních bitvách pro mě bývá normální rozdíl mezi nejlepším/nejhorším výsledkem max pár desítek recyklátorů.

Tady šel rozdíl do stovek a dokonce se mi v této bitvě stalo, že ztráty výrazně převýšily ztráty, které mi vyhodil simulátor. Ostatně ten mi také říkal, že bitva bude trvat maximálně 3 kola a v reálu trvala kol 6, právě kvůli tomu, že HSka nehodlaly padnout, což mi způsobilo asi o 5-6 M větší ztráty.

Nu což. :shrug:

Každopádně díky vesmírnému doku se mi slušná část ztrát vrátila a zbytek jsem za chvilku obnovil z nově vystavěných nano továren fundovaných z grantů na podporu letkařů od aliance [ATL]. :vain::vain::vain:

Nebudu už zdržovat, zde je bitva.

Obránci rychlou obnovu.

Dne 11-03-2022 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:

Křižník 1.592

Bitevní křižník 335

Reaper 295

Lehký stíhač 12.991

Těžký stíhač 300

Bitevní loď 1.428

Obránce JedMar [JedMar]

Malý transportér 77

Velký transportér 91

Lehký stíhač 1.166

Těžký stíhač 114

Křižník 336

Bitevní loď 153

Recyklátor 40

Špionážní sonda 83

Bombardér 72

Solární satelit 4.500

Ničitel 8

Hvězda smrti 2

Bitevní křižník 82

Reaper 50

Pathfinder 3

Raketomet 5.000

Těžký laser 100

Gaussův kanón 125

Plasmová věž 35

Malý planetární štít 1

Velký planetární štít 1

Po bitvě ...

Křižník 1.449 ( -143 )

Bitevní křižník 322 ( -13 )

Reaper 284 ( -11 )

Lehký stíhač 9.655 ( -3.336 )

Těžký stíhač 250 ( -50 )

Bitevní loď 1.361 ( -67 )

Obránce JedMar [JedMar]

Zničen!

Útočník vyhrál bitvu!

Útočník získal:

1.928.043 Kov, 1.293.958 Krystaly a 2.702.925 Deuterium

Útočník ztratil celkem 24.876.000 surovin.

Obránce ztratil celkem 100.819.000 surovin.

Na těchto souřadnicích se vznáší 34.325.400 kovu a 23.540.400 krystalů.

Útočník získal celkem 5.924.926 surovin.

Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 22%.

31.798.412 Kov a 21.807.839 Krystaly

2.526.988 Kov a 1.733.011 Krystaly

34.325.400 Kov a 23.540.850 Krystaly

Shrnutí zisku / ztrát:

Útočník(ci) celkem

Kov: 18.745.443

Krystaly: 18.167.808

Deuterium: 2.001.925

Útočník(ci) získal(i) 38.915.176 surovin.

Obránce(i) celkem

Kov: -56.539.043

Krystaly: -37.745.958

Deuterium: -12.458.925

Obránce(i) ztratil(i) celkem 106.743.926 surovin.

"Hezké dopoledne všem, hlásí se Vám Escaper z našeho zpravodajského studia! A nese Vám čerstvé zprávy ze světa zdraví!"

-Věděli jste, že FS bez moonu závažně škodí zdraví Vaší letky? :slightfighter:

-Opakované posílání FS z planety útokem může mít za následek těžké poškození vašeho počtu bodů! Stačí jen dva dny po sobě!

-Vážným symptomem špatně provedeného FS je zezelenání, ztráta vlasů, nervů a letky.

-Syndrom špatného FS může být i fatální! :xeno:

-Úmrtí letky nastává na dopad nepřátelského útoku 2 vteřiny po návratu FS, následnou recyklaci a zužitkování zisku útočníkem. Následně nezbývá než konstatovat smrt.

-Dávejte si proto pozor na způsob, kterým svůj FS provádíte. :slightfighter:

"A s touto novinou a přáními brzké obnovy pro obránce se s Vámi ze zpravodajského studia loučí Escaper"

Po tomto krátkém vstupu zbývá snad jen krátký příběh toho, co vedlo k této bitvě. FIDO vykazoval syndrom špatného FS a bylo tedy jen otázkou času, kdy na něj dojde řada. Já, tou dobou poblouzněn vůní krve aliance [ATL] dorážel poslední zbytky odporu na planetách GandalFise po jeho pokusu záutočit na civilní obyvatelstvo mojí planety. :stick:

Do cesty se mi postavil i SusaCZ, který mi před nějakým časem sejmul pár Rozparovačů z odměn, tudíž jsem si spravil chuť a vyraidoval mu pár planet, když už jsem měl zrovna cestu okolo (neboj, ještě sem s tebou neskončil :vain:). A při tom všem mi samozřejmě první den nevyšel čas ani síly sestřelit samotného FIDA.

Inu, dnes v noci jsem pokračoval v destrukci výše jmenovaných a rovnou si i naplánoval další útok na našeho šťastlivce. Falanga nezklamala, dopad útoku 2 vteřiny po dopadu jeho letky, 2 vteřiny na to recyklace, bez šance k úniku. Následoval zelený golf s odpalem o 30+ míst dolů v tabulce.

Sn-mek-obrazovky-13.png

Obránci snad jen brzkou obnovu, bohužel měsíc nevyšel, tak snad příště. :vain::spiteful:

Dne 10-03-2022 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:

Křižník 1.593

Bitevní loď 1.152

Bitevní křižník 257

Reaper 295

Lehký stíhač 7.047

Malý transportér 2.500

Velký transportér 645

Obránce FIDO [ATL]

Malý transportér 2.960

Velký transportér 1.375

Lehký stíhač 1.895

Těžký stíhač 312

Křižník 154

Bitevní loď 84

Recyklátor 5

Špionážní sonda 5.991

Bombardér 36

Ničitel 123

Bitevní křižník 91

Reaper 56

Pathfinder 240

Raketomet 2.000

Lehký laser 10

Těžký laser 40

Gaussův kanón 30

Iontový kanón 42

Plasmová věž 47

Malý planetární štít 1

Velký planetární štít 1

Po bitvě ...

Křižník 1.476 ( -117 )

Bitevní loď 1.132 ( -20 )

Bitevní křižník 257 ( -0 )

Reaper 295 ( -0 )

Lehký stíhač 5.230 ( -1.817 )

Malý transportér 1.815 ( -685 )

Velký transportér 559 ( -86 )

Obránce FIDO [ATL]

Zničen!

Útočník vyhrál bitvu!

Útočník získal:

18.462.160 Kov, 8.036.697 Krystaly a 1.566.815 Deuterium

Útočník ztratil celkem 15.633.000 surovin.

Obránce ztratil celkem 109.393.000 surovin.

Na těchto souřadnicích se vznáší 34.682.400 kovu a 28.718.400 krystalů.

Útočník získal celkem 28.065.672 surovin.

Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 21%.

31.496.775 Kov a 25.949.026 Krystaly

255.000 Kov a 255.000 Krystaly

510.000 Kov a 510.000 Krystaly

2.420.625 Kov a 2.004.374 Krystaly

34.682.400 Kov a 28.718.400 Krystaly

Shrnutí zisku / ztrát:

Útočník(ci) celkem

Kov: 42.567.560

Krystaly: 31.933.097

Deuterium: 1.332.815

Útočník(ci) získal(i) 75.833.472 surovin.

Obránce(i) celkem

Kov: -73.164.160

Krystaly: -54.149.697

Deuterium: -10.144.815

Obránce(i) ztratil(i) celkem 137.458.672 surovin.