Posts by EscaperCZ

    NINJA! :ninja:

    V tomhle duchu se nesl dnešní večer.

    To jsme tak na discordu řešili každodenní trable OGame, když tu náhle...

    Na Mirenlupa vyletěl jeho blízký soused Von Sazawitz, aby mu plošně projel obranu po planetách. Bohužel jsem neměl k dispozici letku, takže jsem tam nemohl být nijak nápomocný.


    Každopádně o pár minut později přišla na velitelství [BSGR] poplašná zpráva od blesk1j_CZ:


    V tu chvíli se všechen provoz na velitelství na pár vteřin zastavil a místnost ovládlo ticho...


    ...a pak to začalo.



    Propukl ohlušující ruch plánované obrany kolegy z aliance. Slovo dalo slovo, dokončilo se tankování, nažhavily motory a vyrazilo se.


    Útočník udělal základní chybu a neohlídal si aktivitu, ani nezpomalil útok. :crazy:


    Ukázalo se, že moje Destry byly moc pomalé na APP obranu, takže jsem poslal co se dalo a stíhalo. :thumbsup:


    Posledních pár vteřin do dopadu, pěsti a půlky sevřené, jen aby to dopadlo ,jak má.


    A povedlo se! :ninja:


    Útok odražen, vše vytěženo, ztráty snesitelné. :cool2:


    Takže prosím, užívejte bitvy, my jdeme chytat zbytek téhle zpropadené aliance.

    Už nám lezete krkem. :evilgrin2:


    Díky za spolupráci blesk1j_CZ. :love: Zisk dělíme 50/50%.


    Do BZ započítána spotřeba za moji APP obranu + těžbu. U kolegy spotřeba zanedbatelná. Těžil v rámci jednoho systému.


    Dne 24-04-2025 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:



    Útočník cenek cizek [cZeee]

    ________________________________________________


    Velký transportér 5.000

    Těžký stíhač 20.000

    Křižník 10.000

    Bitevní loď 4.143

    Ničitel 136

    Bitevní křižník 4.006

    Rozparovač 1.773

    Průzkumník 6.154

    _________________________________________


    Obránce Bill Adama blesk1j [BSGR]

    ________________________________________________


    Malý transportér 36.480

    Velký transportér 16.413

    Lehký stíhač 12.561

    Těžký stíhač 4.351

    Křižník 1.074

    Bitevní loď 534

    Kolonizační loď 2

    Recyklátor 2

    Špionážní sonda 23.686

    Bombardér 568

    Ničitel 428

    Bitevní křižník 439

    Rozparovač 305

    Průzkumník 4.695

    _________________________________________


    Obránce SedaEminence [BSGR]

    ________________________________________________


    Těžký stíhač 70.938

    Křižník 38.286

    Bitevní loď 36.767

    Bitevní křižník 20.949

    Rozparovač 4.819

    Průzkumník 26.971

    _________________________________________



    Po bitvě ...


    Útočník cenek cizek [cZeee]

    ________________________________________________


    Zničen!

    _________________________________________


    Obránce Bill Adama blesk1j [BSGR]

    ________________________________________________


    Malý transportér 30.302 ( -6.178 )

    Velký transportér 15.073 ( -1.340 )

    Lehký stíhač 10.389 ( -2.172 )

    Těžký stíhač 3.935 ( -416 )

    Křižník 1.039 ( -35 )

    Bitevní loď 531 ( -3 )

    Kolonizační loď 2 ( -0 )

    Recyklátor 2 ( -0 )

    Špionážní sonda 18.257 ( -5.429 )

    Bombardér 561 ( -7 )

    Ničitel 428 ( -0 )

    Bitevní křižník 438 ( -1 )

    Rozparovač 305 ( -0 )

    Průzkumník 4.573 ( -122 )

    _________________________________________


    Obránce SedaEminence [BSGR]

    ________________________________________________


    Těžký stíhač 64.241 ( -6.697 )

    Křižník 37.233 ( -1.053 )

    Bitevní loď 36.534 ( -233 )

    Bitevní křižník 20.827 ( -122 )

    Rozparovač 4.819 ( -0 )

    Průzkumník 26.122 ( -849 )

    _________________________________________



    Obránce vyhrál bitvu!


    Útočník ztratil celkem 1.630.544.000 surovin.

    Obránce ztratil celkem 212.937.000 surovin.

    Na těchto souřadnicích se nyní vznáší celkem 489.245.000 kovu, 343.137.500 krystalu a 89.358.000 deuteria.

    Obránce získává vrakoviště o hodnotě 8.275.000 kovu, 6.987.000 krystalu a 289.000 deuteria.


    Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.

    Obránce/Obránci získali trosky.


    Celková spotřeba:

    10.350.206 deuteria

    2.046.224 deuteria

    1.007.151 deuteria



    Shrnutí zisku / ztrát:


    Útočník(ci) celkem

    Kov: -864.712.000

    Krystaly: -599.010.000

    Deuterium: -166.822.000

    Útočník(ci) ztratil(i) celkem 1.630.544.000 surovin.


    Obránce(i) celkem

    Kov: 428.504.331

    Krystaly: 294.254.065

    Deuterium: 72.525.021

    Obránce(i) získal(i) 695.399.919 surovin.



    Běží na OGotcha BZ Convertor 5.1.0

    No, teď jedu dvoje uni - Juno a Lacerta, samozřejmě už to s aktivitou není co to bývalo, ale stále bych řekl že hraju dost aktivně. :smile2: Jinak co se týká návodů a tak, určitě nemám nic proti, rád se na to mrknu, akorát už mi teď pár týdnů leží na stole překlady do OGotcha, protože už mě fakt nebaví to pro sebe do každé BZ upravovat a nikdo jiný se k tomu moc nemá. :headbanging: No a taky mi na stole leží diplomka, která bude mít na následující měsíc přednost asi naprosto před vším. :gamer: Ale až si to všechno porichtuju, určitě se mohu podívat i na nějaké překlady a tak. :thumbsup:


    Jinak jak to vypadá s aktivitou tady na forku oproti discordu? Jak tak zatím koukám tak mi přijde, že obojí je pěkně mrtvý... :dead:

    Trocha večerní akce na pondělek. :thumbsup:

    U Tl toma už jsem v minulosti párkrát nakupoval, každopádně tentokrát jsem ho nechal trochu nasyslit zásoby, což se ukázalo jako dobrý krok.


    Samotná akce nebyla nic složitého:

    sken -> útok -> těžba -> ??? -> PROFIT :vain:


    Myslím si že zisk vyšel docela dobře, spotřeba nebyla velká, šlo o cestu pár systémů vedle.

    Sestřelenému přeji rychlou obnovu a možná více využívat moony, ať to pro příště nemám tak lehké. :tongue3:


    A doufám, že hoši z [MED] + [BRE] + [GOR] už taky začnou něco postovat, je mi tu samotnému smutno (a vím, že mi střílíte kolegy z aliance :stick:). :crying:


    Do BZ je započítána spotřeba + těžba z Rozparovačů. :gamer:


    Howgh! :huntsman:


    Dne 31-03-2025 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:



    Útočník SedaEminence [BSGR]

    ________________________________________________


    Křižník 25.390

    Bitevní loď 18.430

    Ničitel 9.536

    Bitevní křižník 10.902

    Rozparovač 2.896

    Průzkumník 13.146

    _________________________________________


    Obránce Tl tom

    ________________________________________________


    Malý transportér 2.724

    Velký transportér 2.005

    Lehký stíhač 1.953

    Těžký stíhač 1.431

    Křižník 1.238

    Bitevní loď 2.596

    Recyklátor 98

    Špionážní sonda 17.565

    Ničitel 424

    Hvězda smrti 5

    Bitevní křižník 145

    Průzkumník 4.357

    Raketomet 165.567

    Lehký laser 346

    Těžký laser 1.657

    Plasmová věž 188

    Malý planetární štít 1

    Velký planetární štít 1

    _________________________________________



    Po bitvě ...


    Útočník SedaEminence [BSGR]

    ________________________________________________


    Křižník 22.965 ( -2.425 )

    Bitevní loď 18.160 ( -270 )

    Ničitel 9.475 ( -61 )

    Bitevní křižník 10.774 ( -128 )

    Rozparovač 2.875 ( -21 )

    Průzkumník 11.902 ( -1.244 )

    _________________________________________


    Obránce Tl tom

    ________________________________________________


    Zničen!

    _________________________________________



    Útočník vyhrál bitvu!


    Útočník získal:

    11.991.663 Kov, 5.600.466 Krystaly a 16.952.226 Deuterium


    Útočník ztratil celkem 146.954.000 surovin.

    Obránce ztratil celkem 888.103.000 surovin.

    Na těchto souřadnicích se nyní vznáší celkem 172.008.000 kovu, 126.139.500 krystalu a 34.560.000 deuteria.

    Obránce získává vrakoviště o hodnotě 68.270.000 kovu, 47.842.000 krystalu a 13.188.000 deuteria.

    Útočník získal celkem 34.544.355 surovin.


    Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.

    ________________________________________________


    Trosky sebrané útočníkem:

    146.739.887 kovu, 107.612.006 krystalu a 29.483.109 deuteria

    25.268.113 kovu, 18.529.994 krystalu a 5.076.891 deuteria


    Celková spotřeba:

    4.992.410 deuteria



    Shrnutí zisku / ztrát:


    Útočník(ci) celkem

    Kov: 104.112.663

    Krystaly: 82.732.466

    Deuterium: 28.462.816

    Útočník(ci) získal(i) 215.307.945 surovin.


    Obránce(i) celkem

    Kov: -533.637.550

    Krystaly: -155.444.472

    Deuterium: -55.390.335

    Obránce(i) ztratil(i) celkem 744.472.357 surovin.



    Běží na OGotcha BZ Convertor 5.1.0

    Rychlý sken a následné rozbití letky pod obranou, vše v klidu sklizeno do popelnic. :thumbsup:

    Zisk nic moc, ale stokrát lepší jak to nechat Viperovi a jeho bandě, že ano. :vain:

    Do BZ je započítána spotřeba + těžba z Rozparovačů. :gamer:


    Howgh! :huntsman:


    Dne 01-02-2025 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:



    Útočník SedaEminence [BSGR]

    ________________________________________________


    Velký transportér 1.000

    Lehký stíhač 39.362

    Těžký stíhač 9.323

    Křižník 11.032

    Bitevní loď 3.846

    Bombardér 1.756

    Ničitel 2.324

    Bitevní křižník 3.383

    Reaper 616

    Pathfinder 1.371

    _________________________________________


    Obránce Chief Alpha

    ________________________________________________


    Malý transportér 3.887

    Velký transportér 871

    Lehký stíhač 939

    Těžký stíhač 946

    Křižník 372

    Bitevní loď 289

    Recyklátor 19

    Bombardér 146

    Ničitel 104

    Bitevní křižník 281

    Reaper 83

    Pathfinder 266

    Raketomet 72.755

    Lehký laser 546

    Těžký laser 601

    Gaussův kanón 318

    Plasmová věž 307

    Malý planetární štít 1

    Velký planetární štít 1

    _________________________________________



    Po bitvě ...


    Útočník SedaEminence [BSGR]

    ________________________________________________


    Velký transportér 926 ( -74 )

    Lehký stíhač 27.792 ( -11.570 )

    Těžký stíhač 8.606 ( -717 )

    Křižník 10.667 ( -365 )

    Bitevní loď 3.812 ( -34 )

    Bombardér 1.746 ( -10 )

    Ničitel 2.324 ( -0 )

    Bitevní křižník 3.354 ( -29 )

    Reaper 616 ( -0 )

    Pathfinder 1.327 ( -44 )

    _________________________________________


    Obránce Chief Alpha

    ________________________________________________


    Zničen!

    _________________________________________



    Útočník vyhrál bitvu!


    Útočník získal:

    12.070.410 Kov, 6.847.131 Krystaly a 351.999 Deuterium


    Útočník ztratil celkem 73.570.105 surovin.

    Obránce ztratil celkem 342.443.000 surovin.

    Na těchto souřadnicích se nyní vznáší celkem 55.703.594 kovu, 33.180.256 krystalu a 6.416.651 deuteria.

    Obránce získává vrakoviště o hodnotě 19.199.000 kovu, 14.009.000 krystalu a 3.271.000deuteria.

    Útočník získal celkem 19.269.540 surovin.


    Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.

    ________________________________________________


    Trosky sebrané útočníkem:

    55.703.594 kovu, 33.180.256 krystalu a 6.416.651 deuteria

    5.940.906 kovu, 3.538.744 krystalu a 684.349 deuteria


    Celková spotřeba:

    1.878.105 deuteria


    Shrnutí zisku / ztrát:


    Útočník(ci) celkem

    Kov: 23.706.910

    Krystaly: 23.549.131

    Deuterium: 3.907.894

    Útočník(ci) získal(i) 51.163.935 surovin.


    Obránce(i) celkem

    Kov: -231.916.504

    Krystaly: -64.375.387

    Deuterium: -18.777.650

    Obránce(i) ztratil(i) celkem 315.069.541 surovin.



    Běží na OGotcha BZ Convertor 5.1.0

    Budiž slibované pokračování mého nájezdu [TOT: 75.149.000] SedaEminence vs. Lieutenant Pandora (A: 1.620.000, D: 73.529.000)!

    To jsem si tak jednoho krásného lednového odpoledne hledal nějakou tu aktivitu, jelikož létat jenom expedice už mě pomalu přestávalo bavit. Rychle jsem kouknul do TOP hráčů a vybral prvního s nějakým slušnějším počtem lodí na účtě. :evilgrin2:


    Padla řada na Lieutenanta Pandoru. Rychlý sken všech planet a hle, kdesi na konci galaxie seděla podle prvotních špio zpráv 66M letka za zanedbatelnou obranou. Vše jsem nasimuloval, propočítal a vyslal do boje a recyklace. Prvotní odhady počítaly s troskami o hodnotě cca 1200 popelnic (nejvyšší ztráty). :borg:


    Co čert nechtěl, asi 30 minut před dopadem na cílové planetě zasvítila aktivita, naštěstí však ta domovská zůstávala ve tmě, vše jsem tedy přisoudil špionáži jiného hráče a pokračoval v útoku.

    Jaké překvapení mě čekalo po přijetí bitevní zprávy... :complaingrumble:


    Z letky o hodnotě 66M se ve finále vyklubala letka s hodnotou přes 110M! :troll::rofl:

    Naštěstí moje letka vše poctivě rozkousala a strávila. Horší to bylo s recky. Z původních 1200 odhadovaných se stalo 2348. Narychlo jsem tedy odeslal dodatečné recky a modlil se za co nejvyšší zisk, který nestihne oponent sebrat. :headbanging:


    Ve finále se mi podařilo ukrást ještě cca 10,3M surek nad to co pobralo prvních 1200 popelnic, zbytek připadl obránci.

    No, kéž bych měl k dispozici falangu, mohlo to dopadnout ještě lépe, ale což. :shrug:


    Každopádně doufám, že obránce surky využije na rychlou obnovu a nesekne s tím. :vain:

    Vy ostatní užívejte bitvu, zisk byl propočítán z API, manuálně jsem započítal spotřebu (letka+recy+odvolané následné raidy), obránci jsem přisoudil zbytek trosek, které jsem nestihl sebrat, vše je samozřejmě započteno do BZ. :thumbsup:


    Howgh! :huntsman:


    Dne 20-01-2025 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:



    Útočník SedaEminence [BSGR]

    ________________________________________________


    Malý transportér 2.200

    Křižník 842

    Bitevní loď 1.876

    Bitevní křižník 1.541

    _________________________________________


    Obránce Lieutenant Pandora [Bob]

    ________________________________________________


    Malý transportér 1.454

    Velký transportér 2.010

    Lehký stíhač 1.874

    Těžký stíhač 152

    Křižník 120

    Bitevní loď 114

    Recyklátor 33

    Špionážní sonda 2.399

    Bombardér 189

    Solární satelit 2

    Ničitel 49

    Bitevní křižník 429

    Reaper 40

    Pathfinder 634

    Malý planetární štít 1

    Velký planetární štít 1

    _________________________________________



    Po bitvě ...


    Útočník SedaEminence [BSGR]

    ________________________________________________


    Malý transportér 639 ( -1.561 )

    Křižník 597 ( -245 )

    Bitevní loď 1.747 ( -129 )

    Bitevní křižník 1.484 ( -57 )

    _________________________________________


    Obránce Lieutenant Pandora [Bob]

    ________________________________________________


    Zničen!

    _________________________________________



    Útočník vyhrál bitvu!


    Útočník získal:

    4.882.603 Kov, 4.882.604 Krystaly a 2.110.113 Deuterium


    Útočník ztratil celkem 25.934.000 surovin.

    Obránce ztratil celkem 138.044.000 surovin.

    Na těchto souřadnicích se nyní vznáší celkem 39.315.500 kovu, 33.849.000 krystalu a 8.764.500 deuteria.

    Obránce získává vrakoviště o hodnotě 16.250.000 kovu, 14.506.000 krystalu a 4.170.000 deuteria.

    Útočník získal celkem 11.875.320 surovin.


    Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 21%.

    ________________________________________________


    Trosky sebrané útočníkem:

    14.913.750 kovu, 14.913.750 krystalu a 8.764.500 deuteria

    7.908.995 kovu, 2.442.855 krystalu a 0 deuteria


    Celkové trosky sebrané útočníkem:

    22.822.745 kovu, 17.356.605 krystalu a 8.764.500 deuteria


    Celkové trosky sebrané obráncem:

    16.492.255 kovu, 16 492 395 krystalu a 0 deuteria


    Celková spotřeba:

    32.794 deuteria

    44.858 deuteria

    210.470 deuteria

    236.253 deuteria

    873.414 deuteria


    Shrnutí zisku / ztrát:


    Útočník(ci) celkem

    Kov: 12.168.348

    Krystaly: 13.187.209

    Deuterium: 8.131.824

    Útočník(ci) získal(i) 33.487.381 surovin.


    Obránce(i) celkem

    Kov: -35.294.348

    Krystaly: -32.590.209

    Deuterium: -14.124.113

    Obránce(i) ztratil(i) celkem 82.008.670 surovin.



    Běží na OGotcha BZ Convertor 5.1.0


    To be continued... :stick:


    První ze dvou náletů na tohoto hráče - zisk propočten dle API těžeb popelnic a rozparovačů, spotřeba deu za útok + recyklaci je započtena do zprávy manuálně. Je to taková malá čudla, ale na druhou stranu by byla smůla, kdyby BZ sekce tohodle uni byla furt takhle mrtvá. :sleep: :thumbsup:

    Víc k bitvám bude v druhé části. :wink3:


    Howgh! :huntsman:



    Dne 20-01-2025 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:



    Útočník SedaEminence [BSGR]

    ________________________________________________


    Bombardér 966

    Ničitel 310

    Reaper 363

    _________________________________________


    Obránce Lieutenant Pandora [Bob]

    ________________________________________________


    Velký transportér 198

    Těžký stíhač 839

    Křižník 285

    Bitevní loď 197

    Recyklátor 30

    Solární satelit 2

    Bitevní křižník 251

    Pathfinder 20

    Raketomet 16

    Lehký laser 1

    Těžký laser 1.502

    Iontový kanón 1.001

    Malý planetární štít 1

    Velký planetární štít 1

    _________________________________________



    Po bitvě ...


    Útočník SedaEminence [BSGR]

    ________________________________________________


    Bombardér 948 ( -18 )

    Ničitel 310 ( -0 )

    Reaper 363 ( -0 )

    _________________________________________


    Obránce Lieutenant Pandora [Bob]

    ________________________________________________


    Zničen!

    _________________________________________



    Útočník vyhrál bitvu!


    Útočník získal:

    412.239 Kov, 140.240 Krystaly a 151.947 Deuterium


    Útočník ztratil celkem 1.620.000 surovin.

    Obránce ztratil celkem 73.529.000 surovin.

    At these space coordinates now float 11.702.956 metal, 8.071.439 crystal and 1.903.106 deuterium.

    The defender gain a wreckage field of 7.449.000 metal, 5.178.000 crystal and 1.177.000.

    Útočník získal celkem 704.426 surovin.


    Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.

    ________________________________________________


    Trosky vytěžené útočníkem:

    3.135.544 kovu, 2.162.561 krystalu a 509.894 deuteria

    11.702.956 kovu, 8.071.439 krystalu a 1.903.106 deuteria


    Celkové trosky vytěžené útočníkem:

    14.838.500 kovu, 10.234.000 krystalu a 2.413.000 deuteria


    Celková spotřeba:

    728.355 deuteria

    116.490 deuteria



    Shrnutí zisku / ztrát:


    Útočník(ci) celkem

    Kov: 14.350.739

    Krystaly: 9.924.240

    Deuterium: 1.450.102

    Útočník(ci) získal(i) 25.725.081 surovin.


    Obránce(i) celkem

    Kov: -32.715.195

    Krystaly: -18.885.179

    Deuterium: -3.021.053

    Obránce(i) ztratil(i) celkem 54.621.427 surovin.



    Běží na OGotcha BZ Convertor 5.1.0

    Ahoj všem,

    vyměním 12x moonshot - preferovaně v sondách.

    Není problém domluvit se na více pokusech (potenciálně až 20), popř. nástřelu v LF nebo v proplacení pokusů, kdyby hořelo. :wink3:


    Samozřejmě čím dřív, tím líp. :thumbsup:


    Howgh! :huntsman:

    Ahoj, pro přiblížení toho, jak bude nový update vypadat nesu screenshoty přímo ze hry. Screenshotnul jsem popisy ras a přehledy budov a výzkumů. Není to přeloženo, ale kdo bude dostatečně odhodlaný, zvládne si poradit. :thumbsup:

    Máš nějaké další novinky/zjištění po čase užívání? :)

    Ahoj, hele můj účet je stále zabugovaný, tudíž nehratelný, nelze nic stavět. Nic se od doby, kdy jsem první příspěvek napsal nezměnilo. Doporučoval bych spíš se podívat na test server osobně, nebo se spolehnout na informace od ostatních. Nemám čas a nervy věnovat tomu víc jak jednu šanci, nový účet si kvůli tomu zakládat nebudu. :shrug::lol:

    Ahoj, pro přiblížení toho, jak bude nový update vypadat nesu screenshoty přímo ze hry. Screenshotnul jsem popisy ras a přehledy budov a výzkumů. Není to přeloženo, ale kdo bude dostatečně odhodlaný, zvládne si poradit. :thumbsup:


    Takto bude vypadat lišta se surovinami a obyvateli:

    Sn-mek-obrazovky-58.png


    Následuje nová stránka "Lifeforms", kde je přehled staveb. Momentálně se na obrázku nezobrazují již postavené budovy, tak jako tomu je při stavbách dolů a továren.

    Sn-mek-obrazovky-43.png


    Také po rozkliknutí ikonky stránky "Lifeforms", nebo prokliku přes tlačítko na stránce výše najdete přehled stromu technologií. Všimněte si, že má celkem 3 úrovně. D8le si také všimněte samostatných front pro stavbu budov a výzkum v rámci "životních forem". Budeme tedy mít po celou dobu hry dva souběžně běžící výzkumy a stavby, nebo se to časem sloučí do jednoho?

    Sn-mek-obrazovky-44.png


    Podívejme se na přehled rasy lidí. Následuje stručný popis, přehled všech staveb a výzkumů. Nutno zmínit, že obyvatele bude možno tvořit ve třech úrovních -- T1, T2 a T3. Předpokládám, že na základě těchto úrovní budou i postaveny nároky na výzkumy. Co se týče cen budov, první budovy jsou nenáročné na suroviny, z počátku se jedná o stovky až tisíce surovin, avšak později je u budov i nárok na obyvatele a tam je požadováno například 20 mln obyvatel. Momentálně mám lvl 4 obytné budovy a celkem 2500 obyvatel. Doufám, že se bude počet škálovat výrazně více s tím, jak budu vylepšovat stavby které poskytují obyvatele a jídlo.


    Sn-mek-obrazovky-39.png


    Sn-mek-obrazovky-40.png

    https://i.postimg.cc/PJqw9zLq/Sn-mek-obrazovky-41.pngSn-mek-obrazovky-41.png

    Sn-mek-obrazovky-42.png


    Následuje rasa Rocktal, zaměřena dle popisu na těžbu:

    Sn-mek-obrazovky-45.png

    Sn-mek-obrazovky-47.pngSn-mek-obrazovky-46.png

    Sn-mek-obrazovky-47.png

    Sn-mek-obrazovky-48.png


    Rasa Mechas se zaměřením na letky:

    Sn-mek-obrazovky-49.png

    Sn-mek-obrazovky-50.png

    Sn-mek-obrazovky-51.png

    Sn-mek-obrazovky-52.png


    A na závěr rasa Kaelesh, průzkumníci:

    Sn-mek-obrazovky-53.png

    Sn-mek-obrazovky-55.png

    Sn-mek-obrazovky-56.png

    Sn-mek-obrazovky-57.png



    Toť vše co mohu nyní poskytnout, bohužel problémy s hrou přetrvávají a na ticket mi nepřišla odpověď. Snad se brzy vše opraví a budu moci přinést více informací. :evilgrin2:

    JA se marne snazim prihlasit uz 2 dny a stale to nejde...

    BORGOVE s tím jsem měl také potíže, ale pravděpodobně to bude součástí nějakého většího problému, jelikož chyby hlásí více lidí. Snad se vše brzy zprovozní.


    EDIT: GF přidal příspěvek se zatím známými problémy s novým updatem, doporučuji zkouknout, pokud plánujete hrát na testovacím serveru. Seznam se rozšiřuje. :vain: Lifeforms - Known Issues


    Howgh! :huntsman:

    Ahoj,

    momentálně hraji na test serveru Bermuda. :search:

    Připojit se dá zde: https://lobby-pioneers.ogame.gameforge.com/en_GB/hub


    Bohužel jsem toho moc nestihl udělat, jelikož už třetím dnem pokračují problémy ve hře, kdy blbne ukazování surovin a zároveň mám úplně zablokovanou frontu budov, jelikož prostě zůstala budova seklá na "done" a už se nedokončil proces stavby a nezačala se stavba další. Tudíž čekám se zasekaným účtem, než ho GF zprovozní... Alespoň GF nahodilo blok útoků. Situace se moc nelíbí ani EN hráčům, tak snad se s tím nějak hne.:mob:


    Jinak se zdá, že dnes se opět objevily problémy s přihlášením. :headbanging:


    Jestli tedy bude efektivita OGame po novém updatu vypadat takhle, tak to potěš koště. :lol:


    Každopádně, až se server a můj účet opět zprovozní, pokusím se zodpovědět na co nejvíc otázek. :gamer:


    Z toho co jsem zatím viděl, tak to vypadá, že rasy půjdou levelovat. Dále mají jednotlivé rasy opravdu několik svých vlastních budov a technologií, některé z nich zajímavé více, některé méně. Budete stavět 2 základní budovy, jednu pro obyvatele, druhou pro jídlo. Nenašel jsem zatím žádné další využití obyvatel, krom toho, že vám odemykají další stavby, ale jakmile se dostanu k technologiím, tak předpokládám, že nějaké požadavky na obyvatele budou i tam. Každopádně mi to přijde, že obyvatel bude prostě potřeba jen nějaké konečné množství pro splnění požadavků na stavby a výzkum a tam to končí. :shrug:


    Jestli půjdou rasy mixovat, nevím na 100 %, ale dle mého odhadu nejspíš ne, na planetách máte totiž záložku lifeforms, kde se zobrazují veškeré budovy a technologie vaší rasy a nikde jsem si nevšiml tlačítka, nebo zmínky o tom, že by jich mohlo být na planetě víc. Ale co já vím, třeba to půjde. Budu se tomu dál věnovat a dám vědět. :hmm:


    Howgh! :huntsman:

    čo že si sa tak rozhodol vrátiť k og??? keď sa pamätám tak si definitívne končil :D ( viem že og sa nedá len tak zavesiť na klinec :D aj keď sa snažíš, aj tak sa stale vrátiš ) K boju samozrejme Gratulujem.

    Hele, člověk si říká, jak už to nechce nikdy nolifeřit, že se k tomu nikdy nevrátí a tak. No pak jsem uviděl co vše se změnilo, tak jsem to prostě musel, po pěti letech asi, zase zkusit. :blackeye:


    Díky za gratulace, příště snad ještě líp. :thumbsup:

    No co k tomuhle říct...

    V první řadě jde o můj osobní rekord, co se škod v bitvě 1v1 týče. :bday:

    Na druhou stranu z rekordů by měl mít člověk radost, každopádně já měl o tohoto útoku stažený půlky tak moc, že by se s nima daly štípat traverzy. :flexmuscles: Proč?

    Tak prvním faktorem, jak říkám, byl potenciál bitvy být už docela velkou záležitostí. No a druhý faktor?

    Tady náš Czar Alpha včera rozmrazil z (v) na (bo) a já si toho při hledání cílů nemohl nevšimnout... ale! :golly:


    Po rychlém skenu a simulaci mi vyšlo, že bitvu dávám ziskově úplně s přehledem, ale mělo to jeden háček.

    Letíme do 3. galaxie, kde ještě nemám moon a zároveň je potřeba poslat 35 k popelnic, přičemž u letky mi jich seděla sotva polovička.

    Nu což, říkám si, návrat ztrát z jedné vlny popelnic + rozparovačů dostanu, když mi zbytek někdo sebere, tak se z toho nepodělám.

    Přeposlal jsem si tankovačky, aby moje lodě měly co žrát po cestě a vyletěl jsem.

    Aktivita nikde nic, atmosféra tak hustá, že by se dala krájet....

    A pak přišla bitva.


    Czar Alpha sundán o z celkového 49 místa na místo 90 a v military pokles na místo 108.

    Přišel tedy v podstatě o většinou všeho co mělo motor a umělo lítat.

    Následovaly 3 raidy pro zbylé surky na moonu, a na druhou otočku jsem si už jen v klidu vytěžil zbytek trosek a byl jsem happy, že ta akce byla i zisková. :vain:


    Dnes ráno jsem ho zkontroloval a byl zase v mrazáku, takže mu místo rychlé obnovy přeji alespoň příjemný pobyt v mrazu. :shrug:

    A nyní k hlavní události dnešního odpoledne:





    Dne 10-04-2022 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:



    útočník EscaperIsBack [BSGO]

    ________________________________________________


    Těžký stíhač 12.486

    Křižník 22.732

    Bitevní loď 6.869

    Bitevní křižník 5.172

    Bombardér 1.999

    Ničitel 2.000

    Reaper 3.000

    Lehký stíhač 101.238

    Malý transportér 15.000

    _________________________________________


    Obránce Czar Alpha

    ________________________________________________


    Malý transportér 10.916

    Velký transportér 8.882

    Lehký stíhač 75.446

    Těžký stíhač 3.156

    Křižník 14.592

    Bitevní loď 922

    Recyklátor 21.019

    Špionážní sonda 7.562

    Bombardér 593

    Ničitel 170

    Bitevní křižník 2.520

    Reaper 189

    Pathfinder 1.766

    _________________________________________



    Po bitvě ...


    útočník EscaperIsBack [BSGO]

    ________________________________________________


    Těžký stíhač 8.122 ( -4.364 )

    Křižník 21.255 ( -1.477 )

    Bitevní loď 6.836 ( -33 )

    Bitevní křižník 5.159 ( -13 )

    Bombardér 1.999 ( -0 )

    Ničitel 2.000 ( -0 )

    Reaper 3.000 ( -0 )

    Lehký stíhač 45.707 ( -55.531 )

    Malý transportér 6.808 ( -8.192 )

    _________________________________________


    Obránce Czar Alpha

    ________________________________________________


    Zničen!

    _________________________________________



    Útočník vyhrál bitvu!


    Útočník získal:

    73.820.216 Kov, 16.383.474 Krystaly a 27.019.191 Deuterium

    19.357.335 Kov, 4.095.868 Krystaly a 6.754.797 Deuterium

    4.871.333 Kov, 1.023.967 Krystaly a 1.688.700 Deuterium

    1.249.833 Kov, 255.992 Krystaly a 422.175 Deuterium


    Útočník ztratil celkem 344.450.000 surovin.

    Obránce ztratil celkem 1.721.790.000 surovin.

    Na těchto souřadnicích se vznáší 750.082.200 kovu a 404.752.200 krystalů.

    Útočník získal celkem 156.942.881 surovin.


    Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.

    ________________________________________________


    Trosky vytěžené útočníkem(ky):

    31.176.846 Kov a 16.823.153 Krystaly

    281.502.000 Kov a 281.502.000 Krystaly

    13.968.000 Kov a 13.968.000 Krystaly

    2.628.000 Kov a 2.628.000 Krystaly

    420.807.354 Kov a 89.831.047 Krystaly


    Útočník(ci) vytěžil(i) celkem:

    750.082.200 Kov a 404.752.200 Krystaly



    Shrnutí zisku / ztrát:


    Útočník(ci) celkem

    Kov: 608.804.917

    Krystaly: 325.786.501

    Deuterium: 24.293.863

    Útočník(ci) získal(i) 958.885.281 surovin.


    Obránce(i) celkem

    Kov: -1.108.859.717

    Krystaly: -595.613.301

    Deuterium: -174.259.863

    Obránce(i) ztratil(i) celkem 1.878.732.881 surovin.



    Běží na OGotcha BZ Convertor 4.3.2


    Howgh! :huntsman:

    Rychlý sken sousedů, proběhlo objevení této krásné letky, simulace a následný boj.

    Vše vytěženo a následně 3x vyraidováno, obránce se lognul 20 minut po útoku.

    Přeji mu rychlou obnovu a hodně štěstí do další hry. :thumbsup:


    Howgh! :huntsman:



    Dne 03-04-2022 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:



    útočník EscaperIsBack [BSGO]

    ________________________________________________


    Těžký stíhač 2.469

    Křižník 17.230

    Bitevní loď 5.320

    Bitevní křižník 2.669

    Ničitel 1.000

    Reaper 2.000

    Lehký stíhač 51.124

    Malý transportér 11.050

    _________________________________________


    Obránce Tutin [Hunt]

    ________________________________________________


    Velký transportér 1.603

    Lehký stíhač 8.533

    Těžký stíhač 1

    Křižník 3.636

    Bitevní loď 2.777

    Recyklátor 4.418

    Bombardér 148

    Ničitel 20

    Bitevní křižník 1.751

    _________________________________________



    Po bitvě ...


    útočník EscaperIsBack [BSGO]

    ________________________________________________


    Těžký stíhač 2.115 ( -354 )

    Křižník 16.718 ( -512 )

    Bitevní loď 5.319 ( -1 )

    Bitevní křižník 2.669 ( -0 )

    Ničitel 1.000 ( -0 )

    Reaper 2.000 ( -0 )

    Lehký stíhač 40.506 ( -10.618 )

    Malý transportér 8.748 ( -2.302 )

    _________________________________________


    Obránce Tutin [Hunt]

    ________________________________________________


    Zničen!

    _________________________________________



    Útočník vyhrál bitvu!


    Útočník získal:

    40.401.548 Kov, 45.770.220 Krystaly a 10.231.837 Deuterium

    10.100.387 Kov, 11.442.555 Krystaly a 2.557.959 Deuterium

    2.525.097 Kov, 2.860.639 Krystaly a 639.490 Deuterium

    631.274 Kov, 715.160 Krystaly a 159.873 Deuterium


    Útočník ztratil celkem 70.128.000 surovin.

    Obránce ztratil celkem 569.621.000 surovin.

    Na těchto souřadnicích se vznáší 232.251.000 kovu a 124.054.200 krystalů.

    Útočník získal celkem 128.036.039 surovin.


    Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.

    ________________________________________________


    Trosky vytěžené útočníkem(ky):

    20.858.963 Kov a 11.141.036 Krystaly

    211.392.037 Kov a 112.913.164 Krystaly


    Útočník(ci) vytěžil(i) celkem:

    232.251.000 Kov a 124.054.200 Krystaly



    Shrnutí zisku / ztrát:


    Útočník(ci) celkem

    Kov: 237.042.306

    Krystaly: 164.605.774

    Deuterium: 12.565.159

    Útočník(ci) získal(i) 414.213.239 surovin.


    Obránce(i) celkem

    Kov: -391.876.306

    Krystaly: -247.298.574

    Deuterium: -58.482.159

    Obránce(i) ztratil(i) celkem 697.657.039 surovin.



    Běží na OGotcha BZ Convertor 4.3.2

    Ahoj všem,

    nesu Vám nový příspěvek, tentokráte o tom, jak nedělat sestřel měsíce. Do BZ tohle nedávám a to už jen z toho důvodu, že se vlastně o bitvu nejedná.

    To si takhle člověk jde na přednášku do školy. Pošle farmy, klídek, nikde nic. Vrátíte se domů a podíváte se na souhrn farmy, nic hrozného, odklikáte nepřečtené zprávy.

    V tom jsem si všiml zprávy v sekci Ostatní, která neseděla k tomu všemu, co jsem dnes dělal:


    Letka z měsíce Sovereign Archer přistála na měsíci tvé planety.

    Malé otřesy na měsíci symbolizují neúspěšný útok na jeho strukturu. Najednou otřesy ustanou. Prostorem otřese ohromná exploze. Útočící letka zmizí z obrazovky radaru. Něco se muselo pokazit.


    Šance měsíce na zničení: 58.57 % a šance HS na zničení: 46 %


    Říkám si, že to je divné, že by na mě poslal sestřel měsíce, a já si toho nevšiml, ale budiž. Navíc jsem hledal trosky a ty nikde, pryč v nedohlednu a Sovereign Archer v mrazáku.

    No to už mi přišlo trochu divné, hlavně když jsem si všiml, že dropnul o tři místa. Kouknu tedy do tabulek a co nevidím. Sovereign Archer propadl o 19 míst v letce, na 1.177.827 bodů. Projdu tedy znovu bitevní zprávy a v tu chvíli si všimnu nenápadné bitvičky, 0 ztrát na obou stranách na mém měsíci. Kouknu a tam tohle:


    Dne 30-03-2022 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:


    útočník Sovereign Archer

    ________________________________________________


    Lehký stíhač 41.858

    Těžký stíhač 13.554

    Křižník 12.329

    Bitevní loď 4.000

    Bitevní křižník 3.511

    Bombardér 1.446

    Ničitel 1.815

    Hvězda smrti 70

    Reaper 786

    Pathfinder 2.871

    Malý transportér 17.483

    Velký transportér 14.459

    _________________________________________


    Obránce EscaperIsBack [BSGO]

    ________________________________________________


    _________________________________________



    Po bitvě ...


    útočník Sovereign Archer

    ________________________________________________


    Zničen!:troll:

    _________________________________________


    Obránce EscaperIsBack [BSGO]

    ________________________________________________


    Měsíc nebyl zničen! :modo::lol:

    _________________________________________



    Útočník prokaučoval bitvu!


    Útočník získal:

    0 Kov, 0 Krystaly a 0 Deuterium


    Útočník ztratil celkem 2.714.164.000 surovin.

    Obránce ztratil celkem 0 surovin.

    Na těchto souřadnicích se vznáší 0 kovu a 0 krystalů.

    Útočník získal celkem 0 surovin.


    Ve výsledku tedy Sovereign Archer ztratil cca 2.714.164.000 v letkách.

    A takhle milé děti.

    Takhle mizí letky do neznáma. :search:

    Člověk si říká, jestli už by pro něj nebylo jednodušší to poslat na expedici a nechat si to sežrat černou dírou. Aspoň by tím neobtěžoval sousedy.


    Sovereign Archer mi opakovaně s oblibou raketuje obrany na planetách do nuly, čímž mě pěkně vytáčí, takže jemu rychlou obnovu přeji snad jen z toho důvodu, abych ho konečně mohl sestřelit já a ne můj měsíc. :spiteful::vain:


    Howgh! :huntsman: