Posts by EscaperCZ
-
-
NINJA!

V tomhle duchu se nesl dnešní večer.
To jsme tak na discordu řešili každodenní trable OGame, když tu náhle...
Na Mirenlupa vyletěl jeho blízký soused Von Sazawitz, aby mu plošně projel obranu po planetách. Bohužel jsem neměl k dispozici letku, takže jsem tam nemohl být nijak nápomocný.
Každopádně o pár minut později přišla na velitelství [BSGR] poplašná zpráva od blesk1j_CZ:
V tu chvíli se všechen provoz na velitelství na pár vteřin zastavil a místnost ovládlo ticho...
...a pak to začalo.
Propukl ohlušující ruch plánované obrany kolegy z aliance. Slovo dalo slovo, dokončilo se tankování, nažhavily motory a vyrazilo se.
Útočník udělal základní chybu a neohlídal si aktivitu, ani nezpomalil útok.

Ukázalo se, že moje Destry byly moc pomalé na APP obranu, takže jsem poslal co se dalo a stíhalo.

Posledních pár vteřin do dopadu, pěsti a půlky sevřené, jen aby to dopadlo ,jak má.
A povedlo se!

Útok odražen, vše vytěženo, ztráty snesitelné.

Takže prosím, užívejte bitvy, my jdeme chytat zbytek téhle zpropadené aliance.
Už nám lezete krkem.

Díky za spolupráci blesk1j_CZ.
Zisk dělíme 50/50%.Do BZ započítána spotřeba za moji APP obranu + těžbu. U kolegy spotřeba zanedbatelná. Těžil v rámci jednoho systému.
Dne 24-04-2025 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:
Útočník cenek cizek [cZeee]
________________________________________________
Velký transportér 5.000
Těžký stíhač 20.000
Křižník 10.000
Bitevní loď 4.143
Ničitel 136
Bitevní křižník 4.006
Rozparovač 1.773
Průzkumník 6.154
_________________________________________
Obránce Bill Adama blesk1j [BSGR]
________________________________________________
Malý transportér 36.480
Velký transportér 16.413
Lehký stíhač 12.561
Těžký stíhač 4.351
Křižník 1.074
Bitevní loď 534
Kolonizační loď 2
Recyklátor 2
Špionážní sonda 23.686
Bombardér 568
Ničitel 428
Bitevní křižník 439
Rozparovač 305
Průzkumník 4.695
_________________________________________
Obránce SedaEminence [BSGR]
________________________________________________
Těžký stíhač 70.938
Křižník 38.286
Bitevní loď 36.767
Bitevní křižník 20.949
Rozparovač 4.819
Průzkumník 26.971
_________________________________________
Po bitvě ...
Útočník cenek cizek [cZeee]
________________________________________________
Zničen!
_________________________________________
Obránce Bill Adama blesk1j [BSGR]
________________________________________________
Malý transportér 30.302 ( -6.178 )
Velký transportér 15.073 ( -1.340 )
Lehký stíhač 10.389 ( -2.172 )
Těžký stíhač 3.935 ( -416 )
Křižník 1.039 ( -35 )
Bitevní loď 531 ( -3 )
Kolonizační loď 2 ( -0 )
Recyklátor 2 ( -0 )
Špionážní sonda 18.257 ( -5.429 )
Bombardér 561 ( -7 )
Ničitel 428 ( -0 )
Bitevní křižník 438 ( -1 )
Rozparovač 305 ( -0 )
Průzkumník 4.573 ( -122 )
_________________________________________
Obránce SedaEminence [BSGR]
________________________________________________
Těžký stíhač 64.241 ( -6.697 )
Křižník 37.233 ( -1.053 )
Bitevní loď 36.534 ( -233 )
Bitevní křižník 20.827 ( -122 )
Rozparovač 4.819 ( -0 )
Průzkumník 26.122 ( -849 )
_________________________________________
Obránce vyhrál bitvu!
Útočník ztratil celkem 1.630.544.000 surovin.
Obránce ztratil celkem 212.937.000 surovin.
Na těchto souřadnicích se nyní vznáší celkem 489.245.000 kovu, 343.137.500 krystalu a 89.358.000 deuteria.
Obránce získává vrakoviště o hodnotě 8.275.000 kovu, 6.987.000 krystalu a 289.000 deuteria.
Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.
Obránce/Obránci získali trosky.
Celková spotřeba:
10.350.206 deuteria
2.046.224 deuteria
1.007.151 deuteria
Shrnutí zisku / ztrát:
Útočník(ci) celkem
Kov: -864.712.000
Krystaly: -599.010.000
Deuterium: -166.822.000
Útočník(ci) ztratil(i) celkem 1.630.544.000 surovin.
Obránce(i) celkem
Kov: 428.504.331
Krystaly: 294.254.065
Deuterium: 72.525.021
Obránce(i) získal(i) 695.399.919 surovin.
-
No, teď jedu dvoje uni - Juno a Lacerta, samozřejmě už to s aktivitou není co to bývalo, ale stále bych řekl že hraju dost aktivně.
Jinak co se týká návodů a tak, určitě nemám nic proti, rád se na to mrknu, akorát už mi teď pár týdnů leží na stole překlady do OGotcha, protože už mě fakt nebaví to pro sebe do každé BZ upravovat a nikdo jiný se k tomu moc nemá.
No a taky mi na stole leží diplomka, která bude mít na následující měsíc přednost asi naprosto před vším.
Ale až si to všechno porichtuju, určitě se mohu podívat i na nějaké překlady a tak. 
Jinak jak to vypadá s aktivitou tady na forku oproti discordu? Jak tak zatím koukám tak mi přijde, že obojí je pěkně mrtvý...

-
Dostal jsem vycházky.


-
Trocha večerní akce na pondělek.

U Tl toma už jsem v minulosti párkrát nakupoval, každopádně tentokrát jsem ho nechal trochu nasyslit zásoby, což se ukázalo jako dobrý krok.
Samotná akce nebyla nic složitého:
sken -> útok -> těžba -> ??? -> PROFIT

Myslím si že zisk vyšel docela dobře, spotřeba nebyla velká, šlo o cestu pár systémů vedle.
Sestřelenému přeji rychlou obnovu a možná více využívat moony, ať to pro příště nemám tak lehké.

A doufám, že hoši z [MED] + [BRE] + [GOR] už taky začnou něco postovat, je mi tu samotnému smutno (a vím, že mi střílíte kolegy z aliance
).
Do BZ je započítána spotřeba + těžba z Rozparovačů.

Howgh!

Dne 31-03-2025 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:
Útočník SedaEminence [BSGR]
________________________________________________
Křižník 25.390
Bitevní loď 18.430
Ničitel 9.536
Bitevní křižník 10.902
Rozparovač 2.896
Průzkumník 13.146
_________________________________________
Obránce Tl tom
________________________________________________
Malý transportér 2.724
Velký transportér 2.005
Lehký stíhač 1.953
Těžký stíhač 1.431
Křižník 1.238
Bitevní loď 2.596
Recyklátor 98
Špionážní sonda 17.565
Ničitel 424
Hvězda smrti 5
Bitevní křižník 145
Průzkumník 4.357
Raketomet 165.567
Lehký laser 346
Těžký laser 1.657
Plasmová věž 188
Malý planetární štít 1
Velký planetární štít 1
_________________________________________
Po bitvě ...
Útočník SedaEminence [BSGR]
________________________________________________
Křižník 22.965 ( -2.425 )
Bitevní loď 18.160 ( -270 )
Ničitel 9.475 ( -61 )
Bitevní křižník 10.774 ( -128 )
Rozparovač 2.875 ( -21 )
Průzkumník 11.902 ( -1.244 )
_________________________________________
Obránce Tl tom
________________________________________________
Zničen!
_________________________________________
Útočník vyhrál bitvu!
Útočník získal:
11.991.663 Kov, 5.600.466 Krystaly a 16.952.226 Deuterium
Útočník ztratil celkem 146.954.000 surovin.
Obránce ztratil celkem 888.103.000 surovin.
Na těchto souřadnicích se nyní vznáší celkem 172.008.000 kovu, 126.139.500 krystalu a 34.560.000 deuteria.
Obránce získává vrakoviště o hodnotě 68.270.000 kovu, 47.842.000 krystalu a 13.188.000 deuteria.
Útočník získal celkem 34.544.355 surovin.
Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.
________________________________________________
Trosky sebrané útočníkem:
146.739.887 kovu, 107.612.006 krystalu a 29.483.109 deuteria
25.268.113 kovu, 18.529.994 krystalu a 5.076.891 deuteria
Celková spotřeba:
4.992.410 deuteria
Shrnutí zisku / ztrát:
Útočník(ci) celkem
Kov: 104.112.663
Krystaly: 82.732.466
Deuterium: 28.462.816
Útočník(ci) získal(i) 215.307.945 surovin.
Obránce(i) celkem
Kov: -533.637.550
Krystaly: -155.444.472
Deuterium: -55.390.335
Obránce(i) ztratil(i) celkem 744.472.357 surovin.
-
-
Rychlý sken a následné rozbití letky pod obranou, vše v klidu sklizeno do popelnic.
Zisk nic moc, ale stokrát lepší jak to nechat Viperovi a jeho bandě, že ano.

Do BZ je započítána spotřeba + těžba z Rozparovačů.

Howgh!

Dne 01-02-2025 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:
Útočník SedaEminence [BSGR]
________________________________________________
Velký transportér 1.000
Lehký stíhač 39.362
Těžký stíhač 9.323
Křižník 11.032
Bitevní loď 3.846
Bombardér 1.756
Ničitel 2.324
Bitevní křižník 3.383
Reaper 616
Pathfinder 1.371
_________________________________________
Obránce Chief Alpha
________________________________________________
Malý transportér 3.887
Velký transportér 871
Lehký stíhač 939
Těžký stíhač 946
Křižník 372
Bitevní loď 289
Recyklátor 19
Bombardér 146
Ničitel 104
Bitevní křižník 281
Reaper 83
Pathfinder 266
Raketomet 72.755
Lehký laser 546
Těžký laser 601
Gaussův kanón 318
Plasmová věž 307
Malý planetární štít 1
Velký planetární štít 1
_________________________________________
Po bitvě ...
Útočník SedaEminence [BSGR]
________________________________________________
Velký transportér 926 ( -74 )
Lehký stíhač 27.792 ( -11.570 )
Těžký stíhač 8.606 ( -717 )
Křižník 10.667 ( -365 )
Bitevní loď 3.812 ( -34 )
Bombardér 1.746 ( -10 )
Ničitel 2.324 ( -0 )
Bitevní křižník 3.354 ( -29 )
Reaper 616 ( -0 )
Pathfinder 1.327 ( -44 )
_________________________________________
Obránce Chief Alpha
________________________________________________
Zničen!
_________________________________________
Útočník vyhrál bitvu!
Útočník získal:
12.070.410 Kov, 6.847.131 Krystaly a 351.999 Deuterium
Útočník ztratil celkem 73.570.105 surovin.
Obránce ztratil celkem 342.443.000 surovin.
Na těchto souřadnicích se nyní vznáší celkem 55.703.594 kovu, 33.180.256 krystalu a 6.416.651 deuteria.
Obránce získává vrakoviště o hodnotě 19.199.000 kovu, 14.009.000 krystalu a 3.271.000deuteria.
Útočník získal celkem 19.269.540 surovin.
Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.
________________________________________________
Trosky sebrané útočníkem:
55.703.594 kovu, 33.180.256 krystalu a 6.416.651 deuteria
5.940.906 kovu, 3.538.744 krystalu a 684.349 deuteria
Celková spotřeba:
1.878.105 deuteria
Shrnutí zisku / ztrát:
Útočník(ci) celkem
Kov: 23.706.910
Krystaly: 23.549.131
Deuterium: 3.907.894
Útočník(ci) získal(i) 51.163.935 surovin.
Obránce(i) celkem
Kov: -231.916.504
Krystaly: -64.375.387
Deuterium: -18.777.650
Obránce(i) ztratil(i) celkem 315.069.541 surovin.
-
Budiž slibované pokračování mého nájezdu [TOT: 75.149.000] SedaEminence vs. Lieutenant Pandora (A: 1.620.000, D: 73.529.000)!
To jsem si tak jednoho krásného lednového odpoledne hledal nějakou tu aktivitu, jelikož létat jenom expedice už mě pomalu přestávalo bavit. Rychle jsem kouknul do TOP hráčů a vybral prvního s nějakým slušnějším počtem lodí na účtě.

Padla řada na Lieutenanta Pandoru. Rychlý sken všech planet a hle, kdesi na konci galaxie seděla podle prvotních špio zpráv 66M letka za zanedbatelnou obranou. Vše jsem nasimuloval, propočítal a vyslal do boje a recyklace. Prvotní odhady počítaly s troskami o hodnotě cca 1200 popelnic (nejvyšší ztráty).

Co čert nechtěl, asi 30 minut před dopadem na cílové planetě zasvítila aktivita, naštěstí však ta domovská zůstávala ve tmě, vše jsem tedy přisoudil špionáži jiného hráče a pokračoval v útoku.
Jaké překvapení mě čekalo po přijetí bitevní zprávy...

Z letky o hodnotě 66M se ve finále vyklubala letka s hodnotou přes 110M!


Naštěstí moje letka vše poctivě rozkousala a strávila. Horší to bylo s recky. Z původních 1200 odhadovaných se stalo 2348. Narychlo jsem tedy odeslal dodatečné recky a modlil se za co nejvyšší zisk, který nestihne oponent sebrat.

Ve finále se mi podařilo ukrást ještě cca 10,3M surek nad to co pobralo prvních 1200 popelnic, zbytek připadl obránci.
No, kéž bych měl k dispozici falangu, mohlo to dopadnout ještě lépe, ale což.

Každopádně doufám, že obránce surky využije na rychlou obnovu a nesekne s tím.

Vy ostatní užívejte bitvu, zisk byl propočítán z API, manuálně jsem započítal spotřebu (letka+recy+odvolané následné raidy), obránci jsem přisoudil zbytek trosek, které jsem nestihl sebrat, vše je samozřejmě započteno do BZ.

Howgh!

Dne 20-01-2025 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:
Útočník SedaEminence [BSGR]
________________________________________________
Malý transportér 2.200
Křižník 842
Bitevní loď 1.876
Bitevní křižník 1.541
_________________________________________
Obránce Lieutenant Pandora [Bob]
________________________________________________
Malý transportér 1.454
Velký transportér 2.010
Lehký stíhač 1.874
Těžký stíhač 152
Křižník 120
Bitevní loď 114
Recyklátor 33
Špionážní sonda 2.399
Bombardér 189
Solární satelit 2
Ničitel 49
Bitevní křižník 429
Reaper 40
Pathfinder 634
Malý planetární štít 1
Velký planetární štít 1
_________________________________________
Po bitvě ...
Útočník SedaEminence [BSGR]
________________________________________________
Malý transportér 639 ( -1.561 )
Křižník 597 ( -245 )
Bitevní loď 1.747 ( -129 )
Bitevní křižník 1.484 ( -57 )
_________________________________________
Obránce Lieutenant Pandora [Bob]
________________________________________________
Zničen!
_________________________________________
Útočník vyhrál bitvu!
Útočník získal:
4.882.603 Kov, 4.882.604 Krystaly a 2.110.113 Deuterium
Útočník ztratil celkem 25.934.000 surovin.
Obránce ztratil celkem 138.044.000 surovin.
Na těchto souřadnicích se nyní vznáší celkem 39.315.500 kovu, 33.849.000 krystalu a 8.764.500 deuteria.
Obránce získává vrakoviště o hodnotě 16.250.000 kovu, 14.506.000 krystalu a 4.170.000 deuteria.
Útočník získal celkem 11.875.320 surovin.
Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 21%.
________________________________________________
Trosky sebrané útočníkem:
14.913.750 kovu, 14.913.750 krystalu a 8.764.500 deuteria
7.908.995 kovu, 2.442.855 krystalu a 0 deuteria
Celkové trosky sebrané útočníkem:
22.822.745 kovu, 17.356.605 krystalu a 8.764.500 deuteria
Celkové trosky sebrané obráncem:
16.492.255 kovu, 16 492 395 krystalu a 0 deuteria
Celková spotřeba:
32.794 deuteria
44.858 deuteria
210.470 deuteria
236.253 deuteria
873.414 deuteria
Shrnutí zisku / ztrát:
Útočník(ci) celkem
Kov: 12.168.348
Krystaly: 13.187.209
Deuterium: 8.131.824
Útočník(ci) získal(i) 33.487.381 surovin.
Obránce(i) celkem
Kov: -35.294.348
Krystaly: -32.590.209
Deuterium: -14.124.113
Obránce(i) ztratil(i) celkem 82.008.670 surovin.
-
To be continued...

První ze dvou náletů na tohoto hráče - zisk propočten dle API těžeb popelnic a rozparovačů, spotřeba deu za útok + recyklaci je započtena do zprávy manuálně. Je to taková malá čudla, ale na druhou stranu by byla smůla, kdyby BZ sekce tohodle uni byla furt takhle mrtvá.

Víc k bitvám bude v druhé části.

Howgh!

Dne 20-01-2025 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:
Útočník SedaEminence [BSGR]
________________________________________________
Bombardér 966
Ničitel 310
Reaper 363
_________________________________________
Obránce Lieutenant Pandora [Bob]
________________________________________________
Velký transportér 198
Těžký stíhač 839
Křižník 285
Bitevní loď 197
Recyklátor 30
Solární satelit 2
Bitevní křižník 251
Pathfinder 20
Raketomet 16
Lehký laser 1
Těžký laser 1.502
Iontový kanón 1.001
Malý planetární štít 1
Velký planetární štít 1
_________________________________________
Po bitvě ...
Útočník SedaEminence [BSGR]
________________________________________________
Bombardér 948 ( -18 )
Ničitel 310 ( -0 )
Reaper 363 ( -0 )
_________________________________________
Obránce Lieutenant Pandora [Bob]
________________________________________________
Zničen!
_________________________________________
Útočník vyhrál bitvu!
Útočník získal:
412.239 Kov, 140.240 Krystaly a 151.947 Deuterium
Útočník ztratil celkem 1.620.000 surovin.
Obránce ztratil celkem 73.529.000 surovin.
At these space coordinates now float 11.702.956 metal, 8.071.439 crystal and 1.903.106 deuterium.
The defender gain a wreckage field of 7.449.000 metal, 5.178.000 crystal and 1.177.000.
Útočník získal celkem 704.426 surovin.
Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.
________________________________________________
Trosky vytěžené útočníkem:
3.135.544 kovu, 2.162.561 krystalu a 509.894 deuteria
11.702.956 kovu, 8.071.439 krystalu a 1.903.106 deuteria
Celkové trosky vytěžené útočníkem:
14.838.500 kovu, 10.234.000 krystalu a 2.413.000 deuteria
Celková spotřeba:
728.355 deuteria
116.490 deuteria
Shrnutí zisku / ztrát:
Útočník(ci) celkem
Kov: 14.350.739
Krystaly: 9.924.240
Deuterium: 1.450.102
Útočník(ci) získal(i) 25.725.081 surovin.
Obránce(i) celkem
Kov: -32.715.195
Krystaly: -18.885.179
Deuterium: -3.021.053
Obránce(i) ztratil(i) celkem 54.621.427 surovin.
-
Vyřešeno, prosím o uzavření, Dominastor .


-
Ahoj všem,
vyměním 12x moonshot - preferovaně v sondách.
Není problém domluvit se na více pokusech (potenciálně až 20), popř. nástřelu v LF nebo v proplacení pokusů, kdyby hořelo.
Samozřejmě čím dřív, tím líp.

Howgh!

-
Ahoj, pro přiblížení toho, jak bude nový update vypadat nesu screenshoty přímo ze hry. Screenshotnul jsem popisy ras a přehledy budov a výzkumů. Není to přeloženo, ale kdo bude dostatečně odhodlaný, zvládne si poradit.

Máš nějaké další novinky/zjištění po čase užívání?

Ahoj, hele můj účet je stále zabugovaný, tudíž nehratelný, nelze nic stavět. Nic se od doby, kdy jsem první příspěvek napsal nezměnilo. Doporučoval bych spíš se podívat na test server osobně, nebo se spolehnout na informace od ostatních. Nemám čas a nervy věnovat tomu víc jak jednu šanci, nový účet si kvůli tomu zakládat nebudu.


-
Ahoj, pro přiblížení toho, jak bude nový update vypadat nesu screenshoty přímo ze hry. Screenshotnul jsem popisy ras a přehledy budov a výzkumů. Není to přeloženo, ale kdo bude dostatečně odhodlaný, zvládne si poradit.

Takto bude vypadat lišta se surovinami a obyvateli:

Následuje nová stránka "Lifeforms", kde je přehled staveb. Momentálně se na obrázku nezobrazují již postavené budovy, tak jako tomu je při stavbách dolů a továren.

Také po rozkliknutí ikonky stránky "Lifeforms", nebo prokliku přes tlačítko na stránce výše najdete přehled stromu technologií. Všimněte si, že má celkem 3 úrovně. D8le si také všimněte samostatných front pro stavbu budov a výzkum v rámci "životních forem". Budeme tedy mít po celou dobu hry dva souběžně běžící výzkumy a stavby, nebo se to časem sloučí do jednoho?

Podívejme se na přehled rasy lidí. Následuje stručný popis, přehled všech staveb a výzkumů. Nutno zmínit, že obyvatele bude možno tvořit ve třech úrovních -- T1, T2 a T3. Předpokládám, že na základě těchto úrovní budou i postaveny nároky na výzkumy. Co se týče cen budov, první budovy jsou nenáročné na suroviny, z počátku se jedná o stovky až tisíce surovin, avšak později je u budov i nárok na obyvatele a tam je požadováno například 20 mln obyvatel. Momentálně mám lvl 4 obytné budovy a celkem 2500 obyvatel. Doufám, že se bude počet škálovat výrazně více s tím, jak budu vylepšovat stavby které poskytují obyvatele a jídlo.


https://i.postimg.cc/PJqw9zLq/Sn-mek-obrazovky-41.png


Následuje rasa Rocktal, zaměřena dle popisu na těžbu:





Rasa Mechas se zaměřením na letky:




A na závěr rasa Kaelesh, průzkumníci:




Toť vše co mohu nyní poskytnout, bohužel problémy s hrou přetrvávají a na ticket mi nepřišla odpověď. Snad se brzy vše opraví a budu moci přinést více informací.

JA se marne snazim prihlasit uz 2 dny a stale to nejde...
BORGOVE s tím jsem měl také potíže, ale pravděpodobně to bude součástí nějakého většího problému, jelikož chyby hlásí více lidí. Snad se vše brzy zprovozní.
EDIT: GF přidal příspěvek se zatím známými problémy s novým updatem, doporučuji zkouknout, pokud plánujete hrát na testovacím serveru. Seznam se rozšiřuje.
Lifeforms - Known IssuesHowgh!

-
Ahoj,
momentálně hraji na test serveru Bermuda.

Připojit se dá zde: https://lobby-pioneers.ogame.gameforge.com/en_GB/hub
Bohužel jsem toho moc nestihl udělat, jelikož už třetím dnem pokračují problémy ve hře, kdy blbne ukazování surovin a zároveň mám úplně zablokovanou frontu budov, jelikož prostě zůstala budova seklá na "done" a už se nedokončil proces stavby a nezačala se stavba další. Tudíž čekám se zasekaným účtem, než ho GF zprovozní... Alespoň GF nahodilo blok útoků. Situace se moc nelíbí ani EN hráčům, tak snad se s tím nějak hne.

Jinak se zdá, že dnes se opět objevily problémy s přihlášením.

Jestli tedy bude efektivita OGame po novém updatu vypadat takhle, tak to potěš koště.

Každopádně, až se server a můj účet opět zprovozní, pokusím se zodpovědět na co nejvíc otázek.

Z toho co jsem zatím viděl, tak to vypadá, že rasy půjdou levelovat. Dále mají jednotlivé rasy opravdu několik svých vlastních budov a technologií, některé z nich zajímavé více, některé méně. Budete stavět 2 základní budovy, jednu pro obyvatele, druhou pro jídlo. Nenašel jsem zatím žádné další využití obyvatel, krom toho, že vám odemykají další stavby, ale jakmile se dostanu k technologiím, tak předpokládám, že nějaké požadavky na obyvatele budou i tam. Každopádně mi to přijde, že obyvatel bude prostě potřeba jen nějaké konečné množství pro splnění požadavků na stavby a výzkum a tam to končí.

Jestli půjdou rasy mixovat, nevím na 100 %, ale dle mého odhadu nejspíš ne, na planetách máte totiž záložku lifeforms, kde se zobrazují veškeré budovy a technologie vaší rasy a nikde jsem si nevšiml tlačítka, nebo zmínky o tom, že by jich mohlo být na planetě víc. Ale co já vím, třeba to půjde. Budu se tomu dál věnovat a dám vědět.

Howgh!

-
Přeji hodně štěstí oběma stranám a těším se na bitvy!


Trocha kontextu, co stálo za vznikem války by nebylo?

-
čo že si sa tak rozhodol vrátiť k og??? keď sa pamätám tak si definitívne končil
( viem že og sa nedá len tak zavesiť na klinec
aj keď sa snažíš, aj tak sa stale vrátiš ) K boju samozrejme Gratulujem.Hele, člověk si říká, jak už to nechce nikdy nolifeřit, že se k tomu nikdy nevrátí a tak. No pak jsem uviděl co vše se změnilo, tak jsem to prostě musel, po pěti letech asi, zase zkusit.

Díky za gratulace, příště snad ještě líp.

-
-
No co k tomuhle říct...
V první řadě jde o můj osobní rekord, co se škod v bitvě 1v1 týče.

Na druhou stranu z rekordů by měl mít člověk radost, každopádně já měl o tohoto útoku stažený půlky tak moc, že by se s nima daly štípat traverzy.
Proč?Tak prvním faktorem, jak říkám, byl potenciál bitvy být už docela velkou záležitostí. No a druhý faktor?
Tady náš Czar Alpha včera rozmrazil z (v) na (bo) a já si toho při hledání cílů nemohl nevšimnout... ale!

Po rychlém skenu a simulaci mi vyšlo, že bitvu dávám ziskově úplně s přehledem, ale mělo to jeden háček.
Letíme do 3. galaxie, kde ještě nemám moon a zároveň je potřeba poslat 35 k popelnic, přičemž u letky mi jich seděla sotva polovička.
Nu což, říkám si, návrat ztrát z jedné vlny popelnic + rozparovačů dostanu, když mi zbytek někdo sebere, tak se z toho nepodělám.
Přeposlal jsem si tankovačky, aby moje lodě měly co žrát po cestě a vyletěl jsem.
Aktivita nikde nic, atmosféra tak hustá, že by se dala krájet....
A pak přišla bitva.
Czar Alpha sundán o z celkového 49 místa na místo 90 a v military pokles na místo 108.
Přišel tedy v podstatě o většinou všeho co mělo motor a umělo lítat.
Následovaly 3 raidy pro zbylé surky na moonu, a na druhou otočku jsem si už jen v klidu vytěžil zbytek trosek a byl jsem happy, že ta akce byla i zisková.

Dnes ráno jsem ho zkontroloval a byl zase v mrazáku, takže mu místo rychlé obnovy přeji alespoň příjemný pobyt v mrazu.

A nyní k hlavní události dnešního odpoledne:
Dne 10-04-2022 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:
útočník EscaperIsBack [BSGO]
________________________________________________
Těžký stíhač 12.486
Křižník 22.732
Bitevní loď 6.869
Bitevní křižník 5.172
Bombardér 1.999
Ničitel 2.000
Reaper 3.000
Lehký stíhač 101.238
Malý transportér 15.000
_________________________________________
Obránce Czar Alpha
________________________________________________
Malý transportér 10.916
Velký transportér 8.882
Lehký stíhač 75.446
Těžký stíhač 3.156
Křižník 14.592
Bitevní loď 922
Recyklátor 21.019
Špionážní sonda 7.562
Bombardér 593
Ničitel 170
Bitevní křižník 2.520
Reaper 189
Pathfinder 1.766
_________________________________________
Po bitvě ...
útočník EscaperIsBack [BSGO]
________________________________________________
Těžký stíhač 8.122 ( -4.364 )
Křižník 21.255 ( -1.477 )
Bitevní loď 6.836 ( -33 )
Bitevní křižník 5.159 ( -13 )
Bombardér 1.999 ( -0 )
Ničitel 2.000 ( -0 )
Reaper 3.000 ( -0 )
Lehký stíhač 45.707 ( -55.531 )
Malý transportér 6.808 ( -8.192 )
_________________________________________
Obránce Czar Alpha
________________________________________________
Zničen!
_________________________________________
Útočník vyhrál bitvu!
Útočník získal:
73.820.216 Kov, 16.383.474 Krystaly a 27.019.191 Deuterium
19.357.335 Kov, 4.095.868 Krystaly a 6.754.797 Deuterium
4.871.333 Kov, 1.023.967 Krystaly a 1.688.700 Deuterium
1.249.833 Kov, 255.992 Krystaly a 422.175 Deuterium
Útočník ztratil celkem 344.450.000 surovin.
Obránce ztratil celkem 1.721.790.000 surovin.
Na těchto souřadnicích se vznáší 750.082.200 kovu a 404.752.200 krystalů.
Útočník získal celkem 156.942.881 surovin.
Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.
________________________________________________
Trosky vytěžené útočníkem(ky):
31.176.846 Kov a 16.823.153 Krystaly
281.502.000 Kov a 281.502.000 Krystaly
13.968.000 Kov a 13.968.000 Krystaly
2.628.000 Kov a 2.628.000 Krystaly
420.807.354 Kov a 89.831.047 Krystaly
Útočník(ci) vytěžil(i) celkem:
750.082.200 Kov a 404.752.200 Krystaly
Shrnutí zisku / ztrát:
Útočník(ci) celkem
Kov: 608.804.917
Krystaly: 325.786.501
Deuterium: 24.293.863
Útočník(ci) získal(i) 958.885.281 surovin.
Obránce(i) celkem
Kov: -1.108.859.717
Krystaly: -595.613.301
Deuterium: -174.259.863
Obránce(i) ztratil(i) celkem 1.878.732.881 surovin.
Howgh!

-
Rychlý sken sousedů, proběhlo objevení této krásné letky, simulace a následný boj.
Vše vytěženo a následně 3x vyraidováno, obránce se lognul 20 minut po útoku.
Přeji mu rychlou obnovu a hodně štěstí do další hry.

Howgh!

Dne 03-04-2022 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:
útočník EscaperIsBack [BSGO]
________________________________________________
Těžký stíhač 2.469
Křižník 17.230
Bitevní loď 5.320
Bitevní křižník 2.669
Ničitel 1.000
Reaper 2.000
Lehký stíhač 51.124
Malý transportér 11.050
_________________________________________
Obránce Tutin [Hunt]
________________________________________________
Velký transportér 1.603
Lehký stíhač 8.533
Těžký stíhač 1
Křižník 3.636
Bitevní loď 2.777
Recyklátor 4.418
Bombardér 148
Ničitel 20
Bitevní křižník 1.751
_________________________________________
Po bitvě ...
útočník EscaperIsBack [BSGO]
________________________________________________
Těžký stíhač 2.115 ( -354 )
Křižník 16.718 ( -512 )
Bitevní loď 5.319 ( -1 )
Bitevní křižník 2.669 ( -0 )
Ničitel 1.000 ( -0 )
Reaper 2.000 ( -0 )
Lehký stíhač 40.506 ( -10.618 )
Malý transportér 8.748 ( -2.302 )
_________________________________________
Obránce Tutin [Hunt]
________________________________________________
Zničen!
_________________________________________
Útočník vyhrál bitvu!
Útočník získal:
40.401.548 Kov, 45.770.220 Krystaly a 10.231.837 Deuterium
10.100.387 Kov, 11.442.555 Krystaly a 2.557.959 Deuterium
2.525.097 Kov, 2.860.639 Krystaly a 639.490 Deuterium
631.274 Kov, 715.160 Krystaly a 159.873 Deuterium
Útočník ztratil celkem 70.128.000 surovin.
Obránce ztratil celkem 569.621.000 surovin.
Na těchto souřadnicích se vznáší 232.251.000 kovu a 124.054.200 krystalů.
Útočník získal celkem 128.036.039 surovin.
Šance na vytvoření měsíce z trosek byla 20%.
________________________________________________
Trosky vytěžené útočníkem(ky):
20.858.963 Kov a 11.141.036 Krystaly
211.392.037 Kov a 112.913.164 Krystaly
Útočník(ci) vytěžil(i) celkem:
232.251.000 Kov a 124.054.200 Krystaly
Shrnutí zisku / ztrát:
Útočník(ci) celkem
Kov: 237.042.306
Krystaly: 164.605.774
Deuterium: 12.565.159
Útočník(ci) získal(i) 414.213.239 surovin.
Obránce(i) celkem
Kov: -391.876.306
Krystaly: -247.298.574
Deuterium: -58.482.159
Obránce(i) ztratil(i) celkem 697.657.039 surovin.
-
Ahoj všem,
nesu Vám nový příspěvek, tentokráte o tom, jak nedělat sestřel měsíce. Do BZ tohle nedávám a to už jen z toho důvodu, že se vlastně o bitvu nejedná.
To si takhle člověk jde na přednášku do školy. Pošle farmy, klídek, nikde nic. Vrátíte se domů a podíváte se na souhrn farmy, nic hrozného, odklikáte nepřečtené zprávy.
V tom jsem si všiml zprávy v sekci Ostatní, která neseděla k tomu všemu, co jsem dnes dělal:
Letka z měsíce Sovereign Archer přistála na měsíci tvé planety.
Malé otřesy na měsíci symbolizují neúspěšný útok na jeho strukturu. Najednou otřesy ustanou. Prostorem otřese ohromná exploze. Útočící letka zmizí z obrazovky radaru. Něco se muselo pokazit.
Šance měsíce na zničení: 58.57 % a šance HS na zničení: 46 %
Říkám si, že to je divné, že by na mě poslal sestřel měsíce, a já si toho nevšiml, ale budiž. Navíc jsem hledal trosky a ty nikde, pryč v nedohlednu a Sovereign Archer v mrazáku.
No to už mi přišlo trochu divné, hlavně když jsem si všiml, že dropnul o tři místa. Kouknu tedy do tabulek a co nevidím. Sovereign Archer propadl o 19 míst v letce, na 1.177.827 bodů. Projdu tedy znovu bitevní zprávy a v tu chvíli si všimnu nenápadné bitvičky, 0 ztrát na obou stranách na mém měsíci. Kouknu a tam tohle:
Dne 30-03-2022 --:--:--, se následující letky utkaly v bitvě:
útočník Sovereign Archer
________________________________________________
Lehký stíhač 41.858
Těžký stíhač 13.554
Křižník 12.329
Bitevní loď 4.000
Bitevní křižník 3.511
Bombardér 1.446
Ničitel 1.815
Hvězda smrti 70
Reaper 786
Pathfinder 2.871
Malý transportér 17.483
Velký transportér 14.459
_________________________________________
Obránce EscaperIsBack [BSGO]
________________________________________________
_________________________________________
Po bitvě ...
útočník Sovereign Archer
________________________________________________
Zničen!

_________________________________________
Obránce EscaperIsBack [BSGO]
________________________________________________
Měsíc nebyl zničen!


_________________________________________
Útočník prokaučoval bitvu!
Útočník získal:
0 Kov, 0 Krystaly a 0 Deuterium
Útočník ztratil celkem 2.714.164.000 surovin.
Obránce ztratil celkem 0 surovin.
Na těchto souřadnicích se vznáší 0 kovu a 0 krystalů.
Útočník získal celkem 0 surovin.
Ve výsledku tedy Sovereign Archer ztratil cca 2.714.164.000 v letkách.
A takhle milé děti.
Takhle mizí letky do neznáma.

Člověk si říká, jestli už by pro něj nebylo jednodušší to poslat na expedici a nechat si to sežrat černou dírou. Aspoň by tím neobtěžoval sousedy.
Sovereign Archer mi opakovaně s oblibou raketuje obrany na planetách do nuly, čímž mě pěkně vytáčí, takže jemu rychlou obnovu přeji snad jen z toho důvodu, abych ho konečně mohl sestřelit já a ne můj měsíc.


Howgh!
